NEJDRAŽŠÍ DIAMANTY NA SVĚTĚ, KTERÉ V DRAŽBÁCH PŘEKONALI MILIONOVÉ REKORDY))

NEJDRAŽŠÍ DIAMANTY NA SVĚTĚ, KTERÉ V DRAŽBÁCH PŘEKONALI MILIONOVÉ REKORDY)) 1

„Diamanty jsou věčné.“ Takto zní název staré známé bondovky, ovšem výrok, který v sobě nese, je nadčasový. Tyto vzácné kameny patří k nejkrásnějším a nejdražším na světě. Důkazem jejich výjimečnosti jsou i závratné částky, které za ně byly zájemci ochotni zaplatit v dražbách.

Není to však jen kvůli jejich kráse či dokonalému vypracování – na hodnotě diamantu přidává i příběh, který ho dělá výjimečným.

Viz seznam nejdražších diamantů, které svou cenou v dražbách pokořili několikamilionové rekordy.

Pink Star

59,60-karátový diamant Pink Star zlomil letos světový rekord v ceně za nejdražší prodaný drahý kámen na světě. Během aukce v Hongkongu, realizovanou společností Sotheby’s, byl vydražen za 71,2 milionů dolarů. Jde o největší sytě růžové diamant dokonalého tvaru, jaký Americký gemologických institut kdy klasifikoval. V dražbě se ocitl iv roce 2013, kdy byl prodán za 83 milionů dolarů. Jeho kupující však nedodržel závazek platby a kámen zůstal ve sbírce aukčního domu Sotheby’s.

Oppenheimer Blue Diamond

Předtím, než byl růžový diamant Pink Star vydražen za závratnou částku, prvenství v rekordní ceně držel Oppenheimer Blue Diamond. Vydražen byl za 57,5 ​​milionů dolarů v Ženevě v květnu roku 2016. Za jeho dražbou stála aukční společnost Christie. Smaragdově-lidožravý kámen kdysi patřil Siru Phillipe Oppenheimer. Jeho dražba trvala krátkých 25 minut a jeho majitelem se stal soukromý anonymní sběratel.

Blue Moon

Další okouzlující diamant – Blue Moon – byl v listopadu 2015 prodán na aukci společnosti Sotheby’s nazvané Geneva’s Magnificient and Noble Jewels. Jeho cena se vyšplhala na 48,5 milionů dolarů. Jeho současný majitel, soukromý sběratel Joseph Lau z Hongkongu, diamant přejmenoval na The Blue Moon of Josephine.

Sunrise Ruby

Diamant pojmenován podle díla básníka Rumi byl na aukci v květnu 2015 vydražen za 30 milionů dolarů. Drahý kámen, pyšnící se 25,59 karáty v ohnivě červené barvě, byl osazen prestižní designérskou značkou Cartier. Kromě vysoké ceny Sunrise Ruby pokořil rekord v nejvyšší ceně za jeden karát diamantu v červeném odstínu. Zároveň se stal nejdražším šperkem vydraženým společností Cartier.

The Moussaieff Red Diamond

Nejvzácnějšími diamanty ze všech jsou především kameny zbarvené v červených odstínech. Není tedy žádným překvapením, že top pětku našeho žebříčku uzavírá 5,11-karátový diamant v odstínu Fancy Red VS2 od společnosti Moussaieff, prodán za téměř 5 milionů dolarů během aukce Christie. Nepochybně je se svým osazením ve tvaru srdce snem každé ženy.