Nejdražší spona na opasek stojí více než Porsche 911

Nejdražší spona na opasek stojí více než Porsche 911 1

Ačkoliv Bugatti Veyron je nejztrátovějším autem se strátou 2 miliony dolarů na jeden kus, na image mu to vůbec neubralo, Právě  naopak. Tentokrát však přišla chvíle pro společnost jak si zlepšit svou finanční situaci. Nebude to žádným novým vozem, ani výprodejovou voňavkou, ale dokonalou přezkou na opasek, jejíž hodnota je $ 84.000 dolarů. Jaké auto snů si můžete dopřát v této částce, to už nechám na vás.

Mechanická pracka Bugatti Edition neobyčejného tvaru s neobyčejným systémem je výsledkem spolupráce automobilky a ženevské společnosti Roland Iten, která pracuje s komponenty  připomínající mechanické hodinky. Spony od této avantgardní společnosti jsou jedny z nejsložitějších na světě. Pochlubit se mohou nejen drahými materiály použitých k jejich výrobě, ale i patentovaným zařízením složeného z více než 100ks ručně opracovaných komponentů.

Přezka Bugatti edition s označením Calibre R22 Mark je vyrobena v limitovaném počtu 44 kusů. 22 kusů v růžovém 18-karátovém zlatě a v 22 kusů v bílém zlatě. Kromě hodnotného kovu, kterého je 62 gramů na každé jedné přezce se střídají materiály jako titan, ocel a safír.