Nejlepší parní mopy 2022

Nejlepší parní mopy 2022 1

Nejúčinnějším způsobem čištění a dezinfekce povrchů tvrdých podlah i koberců je použití parního mopu. Parní mop se liší od běžného mopu tím, že využívá teplo páry k uvolnění nečistot a k dezinfekci podlahy. Nezanechává zbytky jako běžné mopy a dokáže si dokonce poradit s usazenou špínou, odstranit skvrny, obnovit lesk a zlikvidovat roztoče. Ve skutečnosti může teplo páry usmrtit asi 99 % bakterií a roztočů na podlaze.

Většina parních mopů se dodává s opakovaně použitelným pratelným návlekem vyrobeným z mikrovlákna nebo froté, který se umísťuje přímo pod parní trysku, aby zachytával ​​nečistoty. Obvykle vydrží na 20 až 25 čištění. K zakoupenému mopu může být přiložen 1 nebo 2 další návleky, ale bude potřeba si koupit další, abyste jich měli dostatek po ruce. Obvykle je můžete zakoupit přímo od společnosti nebo od dodavatelů (třetí strany).

 

Co je třeba zvážit při nákupu parního mopu

Velikost: Vzhledem k tomu, že úklid je pravidelný úkol, je třeba se ujistit, že Vám zakoupený parní mop neztíží práci. Potřebujete, aby při používání působil pohodlně a měl snadné ovládání, takže se před konečným rozhodnutím ujistěte, že jste si ověřili jeho hmotnost a rozměry. Parní mop pro pravidelné používání by neměl být příliš vysoký ani příliš těžký. Pohled na rozměry Vám také pomůže určit, zda máte dostatek místa na jeho uložení. Některé parní mopy mají teleskopickou nebo výsuvnou rukojeť, kterou lze nastavit podle Vaší výšky.

Příslušenství: Většina parních mopů se dodává s příslušenstvím nebo nástavci. Mezi užitečné doplňky, které byste měli hledat, patří kartáč na drhnutí spár, stěrka na čištění zrcadel a oken, nástavec na koberce, a také tácek, který zachytí vodu, která by mohla odkapávat, když parní mop není používán.

Nastavení: Ne všechny parní mopy mají různá nastavení, ale některé umožňují nastavit výstup páry podle typu podlahy a úrovně znečištění. Zvýšení množství páry u odolných skvrn může pomoci ušetřit čas, námahu a spoustu drhnutí. Pokud si myslíte, že budete mop používat na hloubkové čištění, hledejte mop, který dosahuje teploty 60-82 °C. Odstraňování nečistot, usazené špíny a skvrn z podlahy je důležité, ale také je potřeba zajistit, aby Vaše podlahy páru zvládly. Pokud máte podlahy z tvrdého dřeva, podívejte se na informace od výrobce ohledně používání parního mopu, nebo pokud to není možné, měli byste mop nejprve vyzkoušet na malé ploše. Správný parní mop na dřevěné podlahy má nastavitelnou úroveň páry a savý návlek, který zanechává minimální vlhkost.

Kapacita nádržky na vodu: Všechny parní mopy mají vestavěnou nádržku ma vodu, ale velikost se u jednotlivých značek liší. Samozřejmě, čím větší nádrž, tím větší plochu můžete pokrýt, ale také to přidá mopu na váze. Průměrná nádrž pojme asi 11-13 uncí (312-368 ml) vody a u většiny modelů trvá 20-30 sekund, než se voda zahřeje a vytvoří se pára. Některé modely mají odnímatelné nádrže, které usnadňují plnění a vyprazdňování.

Nejlepší parní mopy 2022 2
Light ’n Easy Multifunctional Steam Mop

Celkově nejlepší parní mop: PurSteam 10v1

Celý dům vyčistíte pomocí parního mopu 10v1 od PurSteam. Má tolik příslušenství, že můžete vyčistit mnohem víc než jen podlahy: vestavěný ruční parní čistič, flexibilní hadici, stěrku na okna, návleky navíc a kartáče a trysky navíc. Mop funguje skvěle na tvrdé dřevěné a dlaždicové podlahy jako parní mop, ale může také fungovat jako čistič koberců, parní čistič, ruční napařovač oděvů a čistič oken, zrcadel a skla.

 

Nejlevnější parní mop: Shark Steam Mop S1000WM

Je to základní model, ale Shark Steam Mop S1000WM (úvodní foto) má velmi snadné použití a je vynikající volbou, pokud si přejete ušetřit. Musíte ručně pumpovat, aby pára proudila, což vyžaduje více úsilí než parní mop s automatickou funkcí pumpování, ale jakmile se rozjede, čistí se s ním dobře. Protože nemá možnost parního rázu, je tento mop nejvhodnější pro tvrdé podlahy, které nepotřebují hloubkové čištění. Dodává se s 2 návleky z mikrovlákna, které lze sundat bez použití rukou tak, že položíte nohu na označený štítek a celý mop zvednete. Nádržka na vodu pojme dostatek vody pro úklid 1 nebo 2 místností a lze ji snadno vyjmout a znovu naplnit.

 

Nejlepší parní mop pro rodiny s domácími mazlíčky: Bissell PowerFresh Lift-Off Pet

Parní mop Bissell PowerFresh je nejlepší volbou, pokud máte psa nebo kočku, protože Vám umožní vypořádat se s nepořádkem na podlaze i nad ní. Dodává se s 13 nástavci pro čištění téměř jakéhokoli napařovatelného povrchu ve Vaší domácnosti. S mopem se snadno manévruje, je to vynikající čistič skvrn, má odnímatelnou nádržku, která umožňuje snadné doplňování, a je to celkově skvělá volba na tvrdé podlahy i koberce. Mop má 2 elasticky připevňovací návleky, které plně zakrývají okraje hlavy mopu, což Vám umožní čistit podlahové lišty a dostat se do rohů. Dodává se s nástavcem na drhnutí schodů a několika dalšími čisticími a drhnoucími nástavci. Pokud jde o příslušenství, existuje několik velikostí čisticích hlav, čistič spár, stěrka, přesná výkonná tryska a utěrka z mikrovlákna.

 

Nejlepší multifunkční parní mop: Light ’n Easy Multifunctional Steam Mop

Tento parní mop zvládne vše: od vytírání podlah přes čištění sprchy, parní čištění nábytku, odstraňování záhybů z oblečení až po odmaštění kuchyně. Odnímatelný ruční napařovač dokáže osvěžit oblečení a pohovky a můžete ho přepnout na parní trysku a vyčistit mastný nepořádek v kuchyni. Lehká konstrukce mopu usnadňuje manévrování a 3 různá nastavení intenzity Vám pomohou efektivně čistit různé povrchy. Mop se zahřeje a je připraven k použití za pouhých 20 sekund, zatímco chytrý spínač zabraňuje uvolňování páry, když je mop ve vzpřímené poloze.

 

Nejlepší vysoce výkonný parní mop: BISSELL Heavy-Duty 3v1

Bissell Heavy-Duty Power Steamer je ideální pro vnitřní i venkovní použití a lze s ním pracovat na široké škále povrchů včetně utěsněných tvrdých podlah, garáží, interiérů lodí & obytných vozů a nábytku na terasy. Je skvělý na čištění spár, osvěžení tkanin a pronikání do těžko dostupných míst. Vzpřímený napařovač lze použít jako parní čistič s prodlouženým dosahem a ruční parní čistič, ale je důležité si uvědomit, že zařízení patří k těžším. S parním mopem získáte 25 příslušenství a je dodáván s taškou, abyste měli vše na jednom místě.