Nejlepší coffeeshopy v Amsterdamu

Nejlepší coffeeshopy v Amsterdamu 1

Green House Centrum

Jen pár kroků od okrsku červených luceren se nachází coffeeshop, kam míří především znalci. Podnik nabízí špičkový výběr materiálu, míchané drinky, občerstvení a příjemné prostředí. Je velmi oblíbený, takže získat zde místo může být trochu obtížné.

Adresa: Oudezijds Voorburgwal 191

 

De Dampkring

Da Dampkring se mihl v hollywoodském filmu Dannyho parťáci, proto zdejší zdi zdobí rozmazané obrázky Brada Pitta, George Clooneyho a Matta Damona, které však zapadají do psychedelického stylu interiéru ve stylu 60. let. Teplé barvy, nijak zvláštní bar a pokojové rostliny vytvářejí atmosféru pohodového obývacího pokoje, která sem přitahuje dav lidí mladých věkem i duchem. Cannabis je hlavní komodita, především hašiš.

Adresa: Handboogstraat 29

 

Amnesia

Amnesia shlížející na kanál Herengracht je cool současný coffeeshop v orientálním stylu, jehož výzdoba mnohé přebírá z moderní jihovýchodní Asie, např. bar zdobí postavy Buddhy. Za barem je k dostání dobrý výběr vybavení a potřeb a uvnitř není příliš zakouřeno. To sice může znít v případě coffeeshopu trochu divně, ale díky efektivním odsavačům si zde můžete užívat příjemných účinků, aniž by Vás rušil joint Vašeho souseda.

Adresa: Herengracht 133

 

The Spirit

I když dnes The Spirit působí trochu unaveně, to je součást jeho kouzla. Nachází se v oblíbeném okrsku Jordaan a je místem pro aktivní huliče. Uvnitř se nacházejí kulečníkové stoly a různé hrací automaty, u kterých se při své návštěvě můžete zabavit. The Spirit se nachází mimo turistickou stezku (pár dveří od předváděcí prodejny matrací), takže očekávejte, že se zde setkáte s místními hosty. Stálí zákazníci mohou očekávat kvalitní materiál a přátelské prostředí.

Adresa: Westerstraat 121

 

Kadinsky

Hospoda a coffeeshop v samém srdci Amsterdamu je vážené zařízení a živé místo. Kuřárny jsou oddělené od zbytku baru, nabízejí výhled na rušnou ulici a představují skvělé místo pro pozorování lidí. Pokud byste chtěli útulnější zařízení, přejděte ulici do sesterského podniku, který se také jmenuje Kadinsky a který nabízí tradičnější pojetí holandského coffeeshopu s dobrým výběrem druhů, teplými nápoji a poklidnou atmosférou.

Adresa: Zoutsteeg 14

 

De Tweede Kamer

Pokud si rádi dáte jointa v kruhu ostatních, usedněte v De Tweede Kamer. Družnost podporují maličké rozměry coffeeshopu, kde si sotva podáte joint. Díky fantastickému výběru druhů, skvělé hudbě a odlišné atmosféře (podnik je ukryt v úzké boční uličce) je De Tweede Kamer oblíbeným místem místních a náročných huličů. Nebývá snadné zde získat místo, ale chce to vytrvalost: jakmile budete jednou uvnitř, nebudete chtít odejít.

Adresa: Heisteeg 6

 

Barney’s Coffeeshop

Jeden z nejmódnějších coffeeshopů v Amsterdamu, který působí spíše jako bar než podnik pro huliče. Můžete si vybírat ze čtyř zařízení vzkvétajícího impéria Barney (další jsou Barney’s Farm, Barney’s Uptown a Barney’s Lounge), ale Coffeeshop, který prodává špičkový materiál, je místem, kam míří znalci. K jeho kouzlu přispívá také vřelé přijetí a kultivovaná atmosféra.

Adresa: Haarlemmerstraat 102

 

Grey Area

Útulný coffeeshop uvítal celebrity, jako je Cypress Hill, Snoop Dogg, Lou Reed a Woody Harrelson. Získat zde místo může být obtížné: podnik je malý a zamluvený dlouho dopředu, ale kvůli zdejší přátelské atmosféře, nápomocnému personálu a špičkové ganje stojí za to vytrvat.

Adresa: Oude Leliestraat 2

 

Happy Feelings

Současný coffeeshop odpovídá svému jménu („šťastné pocity“), takže odsud zákazníci odcházejí s pocitem hřejivého tepla. Elegantní a kultivované zařízení sice nemá příliš široký výběr materiálu (ani nápojů), ale je skvělým místem, kde můžete sedět, balit a strávit odpoledne. A pokud jste hulení obzvlášť naklonění, zapalte si některý z bongů měnících barvu a nechejte svoji mysl se toulat.

Adresa: Kerkstraat 51

 

Ibiza

I když se nachází mimo obvyklou turistickou stezku, rozsáhlá nabídka zboží v podniku Ibiza přitahuje hosty ze široka daleka. Nachází se v supermódním okrsku De Pijp a je místem, kde můžete relaxovat na pohodlných pohovkách, obsadit si soukromou kóji nebo si dát koláč s cannabisem a pak povídat si se zdejší kočkou. Personál má zaslouženě dobrou pověst a letitá výzdoba dává místu domácký dojem.

Adresa: Hemonystraat 16 

Amsterdam – zážitky na kanálech 

Káva zadarmo a zlevněné opravy kol – Amsterdam odmění obyvatele, kteří poctivě recyklují