Nejlepší TIPY na kavárny v Madridu

Nejlepší TIPY na kavárny v Madridu 1

Pokud se chystáte navštívit Madrid a máte slabost pro lahodnou kávu, nenechte si ujít příležitost objevit ty nejlepší kavárny, které město nabízí. Madrid je pulsující metropole plná historie, kultury i gurmánských zážitků, a jeho kavárenská scéna rozhodně stojí za prozkoumání. Ať už hledáte útulný kout pro odpočinek po náročném dni, nebo jste milovníkem speciality coffee, madridští baristé vás rozhodně nezklamou.

Café de la Luz“

Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších kaváren v Madridu je „Café de la Luz“. Tato kavárna se nachází v samém srdci města, poblíž náměstí Puerta del Sol. Interiér kavárny je plný vintage nábytku a teplých světel, což vytváří příjemnou a útulnou atmosféru. Můžete si zde vychutnat nejen skvělou kávu, ale i domácí dezerty, které jsou připravovány s láskou a péčí. Přátelský personál vám navíc kdykoli ochotně poradí s výběrem.

Toma Café“

Dalším nenápadným klenotem madridské kavárenské scény je „Toma Café“. Tato malá, ale velmi oblíbená kavárna v čtvrti Malasaña je mekkou pro opravdové milovníky kávy. Baristé zde dbají na každý detail a připravují kávu s maximální precizností. Každý šálek kávy je zde uměleckým dílem, ať už si objednáte espresso, cappuccino nebo filtrovanou kávu. Pro ty, kteří se o kávu zajímají hlouběji, nabízí Toma Café i různé degustace a workshopy.

Misión Café“

Pokud preferujete modernější a minimalistický design, určitě byste neměli minout kavárnu „Misión Café“. Toto stylové místo se nachází poblíž Plaza Mayor a je známé svým esteticky přitažlivým interiérem i vynikající kávou. Obsluha je zde vždy profesionální a vstřícná, a pokud sem zavítáte, určitě si dejte jejich specialitu – Flat White, který je mezi místními velmi oblíbený.

HanSo Café

Na závěr nesmíme zapomenout na další perlu, kterou je „HanSo Café“. Tato kavárna ve čtvrti Malasaña je známá svým přátelským prostředím a vynikajícími snídaněmi. Kromě skvělé kávy zde můžete ochutnat i různé toasty, smoothie bowls a další zdravé pochoutky. HanSo Café je ideální místo, pokud hledáte kombinaci výborné kávy a chutného jídla v uvolněné atmosféře.

Rozhodnutí je individuální

Ať už si zvolíte jakoukoli z těchto kaváren, jedno je jisté – Madrid má mnohem více co nabídnout než jen skvělé turistické atrakce a vynikající tapas. Mimoto nabízí neopakovatelné kávové zážitky, které si nesmíte nechat ujít. Připravte se na degustaci vřelých chutí a vůní, které vám otevřou nové obzory v tomto fascinujícím městě plném života a inspirace.