NEJPODROBNĚJŠÍ GLÓBUS NA SVĚTĚ ZA $13.000 DOLARŮ

NEJPODROBNĚJŠÍ GLÓBUS NA SVĚTĚ ZA $13.000 DOLARŮ 1

Standardní glóbus, který můžeme vidět v obchodech, ať je to už glóbus malých průměrů nebo velkých, ale i takový, ve kterém je namísto žárovky ukryta láhev dobré whiskey zobrazuje skutečný tvar Země s místy po celém světě, s maximálním počtem 4.000 míst.

Společnosti Reploge zabývající se výrobou glóbůsu, se podařilo vyrobit speciální kousek. Vyrobila nejpodrobnější glóbus na světě s více než 28.000 názvy míst na své ploše. Je to až 7- násobně přesnější a podrobnější glóbus od standardního glóbu. Pevně ​​doufám, že tam najdeme i naši zemi s hlavním městem a metropolí východu.

Ojedinělý globus s průměrem více než 81 cm je vyroben z mahagonového dřeva s konečnou úpravou ořechového dřeva. Konečné úpravy aplikování fotografické mapy na kulatý podklad trvaly více než 40 hodin. Na mapě osvícené 75-wattovou žárovkou najdeme staré a nové názvy oceánů, moří a místa s barevným označením, které znázorňují formu státu. Severní a jižní pól glóbu spojuje poledník vyrobeny z mosazi. Cenovka ojedinělého glóbu se pohybuje kolem $ 13.000 dolarů a zakoupit  si ho můžete výhradně na stránce hammacher.com.