Příklad toho jak z historického kostela vytvořit luxusní apartmány

Příklad toho jak z historického kostela vytvořit luxusní apartmány 1

Rekonstrukce dokáže dodat starým budovám nový dech. Důkazem toho je i historický kostel v americkém Seattlu, který si prošel kompletní renovací. Dnes je z něj jedna z nejžhavějších nemovitostí ve městě.

Z bývalé historické budovy vytvořila Seattleská společnost Sechrist Design Associates Inc.  12 unikátních luxusních rezidencí. Před rekonstrukcí byla nemovitost známá jako Church of Christ (Kostel Ježíše Krista). Církevní kongregace se však rozhodla budovu prodat. V roce 2006 ji za 1,1 milionu dolarů odkoupila realitní společnost, zabývající se luxusními nemovitostmi.

Bývalý kostel oživily nové detaily

Mnoho starých kostelů ve městě Seattle bylo strženo, aby se vytvořil prostor pro nové budovy. Kostel Krista však čekal mnohem lepší osud. Jelikož developeři chtěli zachovat určitou část historie Seattlu, rozhodli se tuto historickou strukturu zrenovovat. Designérská společnost využila její potenciál a vrátila jí zašlý lesk.

Během rekonstrukce designéři podnikli několik úprav. Budovu doplnili o současné architektonické detaily, jako podlahy z leštěného betonu či prvky z nerezové oceli, které integrovali do struktury stoleté budovy. Přestože jde o moderní prvky, snažili se zachovat historický ráz, který je stále patrný. Unikátními prvky jsou i klenuté stropy a stěny odhalující cihlové obložení, které upevňují unikátní příběh nemovitosti.

Apartmány oživují i ​​menší detaily. V mnoha z nich architekti ponechali originální okna ze stříkaného skla či architektonické prvky starého kostela. I okulus, který byl původně součástí sakristie, zůstal zachován. Dnes je součástí společenské místnosti v centru budovy.

Přestože byly tyto apartmánové byty představeny již v roce 2012, stále poutají zájem na trhu s nemovitostmi. S jistotou tedy lze říci, že jde o jednu z nejlukrativnějších nabídek bydlení v Seattlu.