NEJPRODÁVANĚJŠÍ BESTSELLERY VŠECH DOB 2

NEJPRODÁVANĚJŠÍ BESTSELLERY VŠECH DOB 2 1

Knihy jsou věrnými společníky lidí od nepaměti. Některé oslovili čtenářů svými příběhy natolik, že se staly světovými bestsellery a byly přeloženy do mnoha jazyků. V první části jsme si představili „dolní pětici“ nejprodávanějších bestsellerů všech dob.

Viz pokračování žebříčku a zjistěte, zda se některá z těchto knih nenachází i ve vaší knihovně!

# 5 Harry Potter a Kámen mudrců, J. K. Rowling (1997) – 107 miliónů prodaných kopií

Rowlingová měla s vydáním první knihy o čaroději Harrym velké problémy. Šlo totiž o její debut a knihu zpočátku nechtělo vydat žádné vydavatelství. Nakonec však zaujala malé londýnské vydavatelství Bloomsbury. V Americe byla kniha vydána pod názvem Harry Potter a čarodějů kámen. V Británii se stala obrovským hitem a na další část už lidé čekali v řadách před knihkupci. Série příběhů o čaroději Harrym je světovým fenoménem a zisky z prodeje neustále rostou. Je vysoce pravděpodobné, že se Harry jednoho dne probojuje na 1. místo žebříčku nejprodávanějších světových bestsellerů.

# 4 50 odstínů šedi, E. L. James (2011) – 125 milionů kopií

Více než 125 milionů kopií prodala jen první část této erotické série. A teď si představte, že autorka vydala další 3 knihy! Všechny části série autorce přinesly obrovské zisky i úspěch. Lidé po této knize sahají z různých důvodů: kvůli vzrušení i potěšení, nebo kvůli kuriózní a pohoršení. Nebo prostě proto, že kniha i stejnojmenný film jsou předměty mnoha rozhovorů. Ať už jsou důvody jakékoliv, přispěly k obrovské prodejnosti lechtivé knižní série.

# 3 Malý princ, Antoine de Saint Exupéry (1943) – 140 milionů kopií

Tento kouzelný příběh s hlubokými myšlenkami, popisující putování malého chlapce, neustále prodává miliony kopií. Nezastaví ho ani nejnovější knižní novinky. Ačkoliv se zdá, že je tato kniha původně určená pro děti, za snadno napsaným textem se skrývají nádherné myšlenky. Odpovídá na otázky života, samoty, kreativity i nevinnosti. Světovou popularitu si získala tím, že inspiruje lidi bez rozdílu věku a nutí čtenáře dívat se na svět jinak.

# 2 Hobit, John Ronald Reuel Tolkien (1937) – 140,6 milionů kopií

První Tolkienův román ze Středu země byl také původně určen dětem. Později se stal základním stavebním kamenem pro pokračování série Pán prstenů. Od svého vydání roku 1937 se nepřestali tlačit nové a nové vydání knihy a lidé je dodnes nepřestávají kupovat.

# 1 Příběh dvou měst, Charles Dickens (1859) – 200 milionů kopií

První místo v žebříčku nejprodávanějších bestsellerů si v průběhu času vybojovala Dickensonova klasika Příběh dvou měst. „Byly to ty nejlepší časy, byly to ty nejhorší časy.“ Kdo by neznal nejznámější úvodní větu v historii literatury? Kniha obsahuje množství odkazů, které jsou aktuální iv dnešní době. Pokud jste se jí vyhnuli při povinném čtení, je načase to napravit. Na první místo v prodejnosti se přece nedostala jen tak bezdůvodně, nebo ano?