14 hlavních atrakcí mexického Acapulca

14 hlavních atrakcí mexického Acapulca 1

Vítejte v původní rekreační destinaci v Mexiku – před Cancúnem a Los Cabos mělo své pevné místo na turistické mapě Acapulco. Pobřežní město obklopené horami a ležící u jedné nejslavnějších zátok v Mexiku je známé svým lesknoucím se tyrkysově modrým mořem, zlatavým pískem a luxusními hotely, které pokrývají prostor od moře až k vrcholkům v nefritově zeleném odstínu. Acapulco bylo kdysi vyhledávanou destinací slavných a bohatých včetně hollywoodských celebrit, kteří sem přicházeli, aby „viděli a byli viděni“ v honosných hotelích, luxusních restauracích a na slunečných plážích. V Acapulcu se vše točilo kolem krásy, zábavy a bohatství.

Později příběh „Perly Pacifiku“ nabral obrat, protože násilí a korupce udělala z Acapulca na několik desetiletí semeniště zločinu. V průběhu let se však situace výrazně zlepšila a Acapulco si stále uchovává zbytky své někdejší slávy. Ve skutečnosti s tím, jak turistika přináší miliony dolarů, je dnes Acapulco na vzestupu. V současnosti je oblíbenou rekreační destinací obyvatel Mexico City, kteří sem přicházejí poznávat řadu zátok, pláží a útesů kolem Tichého oceánu. Při zdejší bohaté historii a přírodních krásách je seznam aktivit je téměř nekonečný. Takže než se vydáte po nostalgické trase do Mexika, přečtěte si následující přehled hlavních aktivit v Acapulcu.

 

Skokani z útesu La Quebrada

Jedna z hlavních zdejších tradic se v průběhu let stala nejslavnější turistickou atrakcí Acapulcu. Podívaná, která je známá jako skokani La Quebrada (Clavadistas La Quebrada), zanechá i nejotrlejší skeptiky bez dechu. Můžete pozorovat, jak několik opálených nadšenců leze na skalnatý útes, oblečeno pouze do plavek. Na vrcholu ve výšce asi 40 m obsadí své značky a ladně skočí do úzké průrvy s vířící vodou dole. Než stihne diváky zachvátit panika, jejich hlavy se vynoří ze zpěněných vln a znovu začínají lézt po útesu nahoru, aby vše opakovali. Dělají to tak pro pobavení turistů už od roku 1934 a je to jedna z nejstylovějších atrakcí v Acapulcu.

Adresa: La Quebrada 25, Centro, 39300 Acapulco de Juárez, Gro., Mexico

.

Relaxace na plážích

14 hlavních atrakcí mexického Acapulca 2

Po celá desetiletí bylo Acapulco hlavní mexickou destinací bohatých cestovatelů. Společenská smetánka z celého světa, včetně evropských celebrit a těch z Hollywoodu, přicházela na pobřeží Acapulca užívat si luxusní dovolenou s výlety na jachtě, návštěvami špičkových restaurací a samozřejmě pláží se zlatavým pískem. I když Acapulco už nemá pověst, co kdysi, krása jeho pláží neuvadla. Návštěva Acapulca by nebyla kompletní bez času stráveného na zdejších krásných úsecích písku. Obeznámení návštěvníci zamíří nejprve na Pie de la Cuesta, která nabízí kilometry zlatavého písku a vede paralelně s lagunou Coyoca. Pláž je na začátku plná restaurací a hotelů, ale dál aktivity řídnou. Je to ideální místo, kam se vydat, když začne slunce klesat k západu. Pokud jde o tradiční pláže v Acapulcu, turisté obvykle míří na pláže Caleta a Caletilla. Odděluje je od sebe akvárium a (ve skutečnosti je to jedna pláž) a naleznete zde největší část aktivity. Ať už zde o plavání, masáže na pláži, dobré jídlo či živou hudbu, Playas Caleta a Caletilla vždy překypují energií. Také byste měli navštívit pláž Condesa, která je známá jako Centrální zlatá zóna (Golden Zone Central). Je to jedna z nejoblíbenějších pláží v celém Acapulcu především u turistů. Dále k oblíbeným patří pláž Icacos v pozadí s hotely a lemovaná restauracemi. A pak je zde Playa Puerto Marques a Playa Majahua, a také Playa Las Hamacas, Playa Hornos a Playa Tamarindos.

 

Pevnost San Diego

Slunce a písek Acapulca Vás snadno může zcela pohltit, takže pokud budete potřebovat trochu změnu, zamiřte k pevnosti San Diego. Působivá stavba měla velký význam v době španělské koloniální vlády. Pevnost shlížející na zátoku má tvar pěticípé hvězdy a jedná se o historickou stavbu sloužící k ochraně Acapulca před hrozbami z moře. Dnes pevnost působí jako muzeum a obchod se suvenýry, s 12 expozicemi, které provedou návštěvníky historií Acapulca. Vrchol pevnosti skýtá fantastické výhledy na Acapulco Bay. Nedaleko pevnosti naleznete novou atrakci, Dům Masek (Casa de Mascaras). Malé muzeum vystavuje masky mnoha domorodých kmenů z celého Mexika a stojí za návštěvu už pro, abyste se dozvěděli více o nespočtu kmenů na území Mexika.

Adresa: Hornitos s/n, Centro, 39300 Acapulco de Juárez, Gro., Mexico

 

Zipline XTASEA

I v případě, že máte bohaté zkušenosti s jízdou na zipline, pro Vás bude jízda na zipline Xtasea novým zážitkem. Park s extrémními dobrodružnými aktivitami nabízí nejdelší zipline na světě, která je – mírně řečeno – maximálně působivá. Trasa zipline začíná na vrcholku hory shlížející na zátoku Puerto Marques v novém okrsku Acapulco Diamante a vede nad zátokou až na její druhou stranu. Park má 4 zipliny, které mohou být používaný souběžně rychlostí až 138 km/h, s délkou 2 km a výškou 100 m. Říct, že se jedná o adrenalin, je slabé slovo. Přitom sem přicházejí milovníci dobrodružných aktivit, protože patří k nejlepším možnostem v Acapulcu. Na konci trasy se nachází rušná venkovní restaurace skýtající nádherné výhledy na zátoku, kde můžete oslavit její zvládnutí. V roce 2019 v Xtasea přibyl nový lanový park Xmonkey, který nabízí různé zavěšené mosty a ocelové kabely, to vše s výhledem na zátoku Puerto Marques.

Adresa: Paseo de los Manglares 1007, Granjas del Marqués, 39890 Acapulco de Juárez, Gro., Mexico

 

Katedrála Panny Marie Samoty

V samém srdci Acapulca vedle nám. Plaza Alvarez stojí krásná historická katedrála a hlavní katolický svatostánek ve městě, katedrála Panny Marie Samoty (Catedral de Nuestra Señora de la Soledad). Pro katedrálu je charakteristická modrá kopule s euroasijsky působícími věžemi. Interiér je neméně pozoruhodný, s modrobílými stěnami a žlutými dlaždicemi na podlaze. Kostel byl vybudován v roce 1930 s použitím částí nedokončeného kina. Kostel si můžete prohlédnout zdarma a náměstí před ním stále hučí aktivitou, od živé hudby přes prodejce až po místní, kteří sedí a baví se. Projděte se po okrsku, kde najdete některé další zajímavé příklady architektury.

Adresa: Independencia Numero 1 Centro, 39715 Acapulco de Juárez, Gro., Mexico

 

Mozaiky od Diega Rivery

Milovníci mexického umění dobře znají malíře Diego Riveru (manžela Fridy Kahlo). Velkou část jeho díla naleznete v muzeích a významných budovách v Mexico City – ale věděli jste, že některá díla jsou také v Acapulcu? Dům se nazývá Casa de los Vientos a najdete ho na útesu shlížejícím na lokalitu La Quebrada a moře. Patřil sběratelce umění Dolores Olmedo, která sbírala Riberova díla a byla také jeho milenkou. V tomto domě Rivera vytvořil některé ze svých nejpůsobivějších mozaik, které najdete na budovách v Acapulcu. Většina se nachází v Casa de los Vientos, zatímco další na budově proslulého Hotelu Boca Chica 4*.

Adresa: Inalámbrica, Las Playas, 39390 Acapulco de Juárez, Gro., Mexico

 

Jednodenní výlet do města Taxco 

14 hlavních atrakcí mexického Acapulca 3

Když zamíříte z Acapulca na sever směrem k Mexico City, dostanete se do kouzelného horského města Taxco. Je vzdáleno asi 3 hodiny autem od Acapulca a stojí za víkendový výlet. Návštěvníky uvítají krásné bílé budovy rozeseté v údolí, s horami tyčícími se na všech stranách. Koloniální město je především známé svým stříbrem, které zde bylo nalezeno v 16. století a bylo těženo až do 20. století. Stříbro z Taxca je do značné míry obchod dodnes, i když město v současnosti žije především z turistiky. A o turisty není nouze především díky tomu, že okolní krajina nedovolila městu se příliš rozrůst a vytvářet nevzhledné aglomerace. Nenechte si ujít návštěvu kostela Templo de Santa Prisca, barokního klenotu, který představuje honosný ústřední bod města.

 

Lodní výlet na ostrov La Roqueta

Kousek od pobřeží u Acapulca leží velký ostrov La Roqueta. Trávou porostlý kamenný útes nabízí malou pláž Playa Roqueta a pár neokázalých restaurací, ale je znám především kvůli potápění a šnorchlování u svých břehů. Na ostrov se dostanete jedině lodí a mnoho oblíbených lodních výletů z Acapulca zde má zastávku. Vyznavači potápění a šnorchlování ho milují kvůli široké škále tropických ryb, tak jako kvůli Capilla Submarina („Podmořská kaple“) se sochou Panny Marie Guadalupské pod hladinou. Ostrovem procházejí pěší turistické stezky, které vedou kolem majáku a končí na malé izolované pláži Playa Marin.

 

Hlavní náměstí Zócalo

Každé mexické město hodné svého jména má své Zocalo, hlavní náměstí, které bývá hlavním místem setkávání místních. Stejně tak je tomu v Acapulcu. I když dnes je Zocalo o něco ospalejší než v minulosti, stále si uchovává zbytky své slávy a energie. Projděte se po náměstí Zocalo, kde uvidíte kašny a altán. Na jednom konci náměstí naleznete katedrálu Panny Marie Samoty. Náměstí obklopuje několik kaváren, restaurací, obchodů a pár hotelů. Nedaleko náměstí najdete některé další atrakce včetně přístaviště, trhu Mercado El Parazal, nábřežní promenády (Malecon) a útesů La Quebrada.

 

Punta Diamante – luxusní okrsek

Už několik let probíhá proměna velká Acapulca. Společnost zabývající se turistikou investuje miliony dolarů na modernizaci hotelů, infrastruktury a na nová lákadla (jako je zipline XTASEA). Součástí investic je rozvoj Punta Diamante, úseku na jižním konci města, který se rychle rozrůstá coby nejnovější centrum dění v Acapulcu. Punta Diamante je plné restaurací a hotelů luxusnějšího druhu, takže přitahuje bohatší cestovatele z více navštěvovaného starého Acapulca. Také pláže v Punta Diamante jsou mnohem tišší a luxusnější. Punta Diamante stojí za návštěvu i v případě, že je pro Váš rozpočet nedostupné, abyste se podívali na novou tvář Acapulca a podívali se na západ slunce nad Tichým oceánem.

 

Mírová kaple 

14 hlavních atrakcí mexického Acapulca 4

Když budete v Punta Diamante, udělejte si zastávku u Mírové kaple (La Capilla de la Paz). Otevřena byla v 70. letech na památku dvou bratrů, kteří zahynuli při pádu letadla, dnes však představuje symbol míru v Acapulcu. Před kaplí se tyčí mohutný bílý kříž, a protože se jedná o nejvyšší bod v Acapulcu, můžete ho vidět prakticky z celého města. Zdejší zahrady jsou působivé a stojí na průzkum. Kaple samotná je spíše prostá, ale výhledy odtud to bohatě vynahrazují. Doporučujeme vydat se ke kapli v době západu slunce, který budete moct pozorovat z nejlepšího možného místa ve městě.

Adresa: 2a. Cda. Vientos Cardinales S/N, La Brisa, 39867 Acapulco de Juárez, Gro., Mexico

 

Laguna de Tres Palos

Kombinace slunce a městského prostředí v Acapulcu je opojná, ale jednou za čas stojí za to z ní uniknout a vydat se za přírodními krásami mexického státu Guerrero. V blízkosti Acapulca leží Laguna de Tres Palos, krásná laguna na východní straně zátoky Acapulco Bay. Laguna de Tres Palos dlouhá 15 km se hemží životem. Je tvořena bujně zelenými kanály zahalenými zelení, po nichž mohou návštěvníci vyplout na člunu. K hlavním lákadlům laguny patří křehká lotosová zahrada, která představuje oblíbenou zastávku. Nedaleko Laguny de Tres Palos leží laguna Coyuca. Nachází se v blízkosti pláže Pie de la Cuesta a představuje hnízdiště stěhovavých ptáků. Mexické tichomořské pobřeží je divoké a nezkrocené, a když návštěvníci opustí betonový svět v Acapulcu, mohou spatřit původní prostředí této části země.

 

Nábřežní silnice Avenida Costera

Ze všech ulic v Acapulcu je tou hlavní pobřežní silnice & ulice Avenida Costera Miguel Aleman. Jedná se o hlavní tepnu v centru Acapulca, která vede kolem celé zátoky Acapulco Bay. Začíná u rybářských doků a kopíruje pobřeží s exkluzivním úsekem luxusních hotelů. Budete-li chtít vstoupit zpátky v čase do slavné minulosti Acapulca, projet či projít se po Avenida Costera představuje skvělý začátek. Ulice je lemována restauracemi, stánky s tacos a dalšími podniky, takže je skutečným srdcem dění. Najdete zde nejlepší místo, odkud můžete pozorovat lesknoucí se tyrkysové moře a lodě proplouvající kolem. A když nastane doba západu slunce, je to jedno z nejlepších míst v Acapulcu, kde můžete spatřit jeho fantastické barvy.

 

Navštivte předměstí Puerto Marques

Puerto Marques je oblíbenou lokalitou místem obyvatel, kteří hledají krásnou pláž a klidnou atmosféru. Puerto Marques je zaměřena mnohem více na obyvatele města než na turisty a je místem, kde najdete stejnou hvězdnou krásu, ale bez vyšších cen. Také rozvoj je zde značně omezenější, takže lokalita nabízí mnohem klidnější prostředí. Jízda autem z Acapulca do Puerto Marques je úžasná; dálnice zahrnuje několik vyhlídek s panoramatickými výhledy na celou zátoku. Jakmile přijedete do zátoky, najdete klidnou vodu na plavání, teplou a mimořádně příjemnou. Můžete si vybírat z mnoha plážových restaurací, kde si dáte oběd, a budete mít ideální den v Puerto Marques.

Akční nabídka ubytování: