Nejstarší kulturista světa zahanbí i mladíka

Nejstarší kulturista světa zahanbí i mladíka 1

Je ve věku našeho pradědečka a stále předvádí svaly, z nichž vlhnou i ženy. Dávno překročil osmdesátku a to mu nebrání, aby v úzkých plavkách očaroval davy. Jeho cesta na výsluní trvala pár let, ale pán s šedivým melírem si ji náramně užíval.

Nejstarší kulturista světa
Šediny na hlavě muže jménem Ray Moon potvrzují, že v životě není důležité vyhrát, ale vytrvat. Tento pán dostal v 83-letech titul nejstaršího kulturistky, jaký kdy stál na soutěžních deskách. Nenapnul už tak svaly, jako když měl o čtyřicet let méně, ale stále to je víc, než dokáže ukázat leckterý teenager. V jeho soutěžní formě již na těle byly vidět menší nedokonalosti, ale ty svaly bychom si věru rádi půjčili.

 
hqdefault

Příklad pro všechny
Už to nebyl na soutěži chlap, který chce přebít celé okolí svým bicepsem. Pro mnohé se však stal nadějí. Zejména pro ty, co už mají po padesátce ze sedavého života v zadku napevno zakousnuté hemoroidy a jejich jediným posilováním je vystoupit k lékaři na druhém patře polikliniky. Ray Moon nešel soutěžit s ostatními, on soutěží proto, aby všem mohl říct, že věk není překážka pro hezké tělo. Nedá se s ním v tomto hádat. Je to prostě tak.

Zdraví si vybojoval
Nejenže jeho tělo je ukázkou zdravého životního stylu a nezlomné vůle, je i výsledkem boje. Ray Moon za svého života již dvakrát unikl hrobníkovi z lopaty, když se mu před ziskem titulu za posilování podařilo překonat rakovinu močového měchýře. Cvičit začal až po třicítce pětce a údajně více kvůli sobě než kvůli holkám, co si ho začali více všímat. A zájem něžného pohlaví je takovým bonusem, ze kterého se těší jednoduše každý kulturista. I ten nejstarší na světě.

 
207331-ray-moon