Nejvyšší a nejluxusnější jachta světa již vyplula na moře

Nejvyšší a nejluxusnější jachta světa již vyplula na moře 1

Jachtu s 90 metrů vysokými stožáry vlastní miliardář Andrej Melnichenko. Tento kolos vyplul na moře již v únoru loňského roku. Pro lepší představivost můžeme říci, že jeden stožár je dokonce vyšší než socha Svobody v Americe.

Celé konstruování jachty trvalo 4 roky. Autorem je známý designér Phillippe Starck. S jeho jménem se vám klidně může spojovat firma Apple, protože navrhoval jachtu i pro samotného Stevena Jobse. Tato loď je pojmenována jednoduchým počátečním písmenem abecedy – „A“. Písmenem, kterým začíná i jméno jejího zámožného majitele.

Monumentální stožáry se řadí mezi nejvyšší na světě a ovladatelné jsou jen elektronicky. Jejich další vlastností je rotace, a to kvůli větru. Nejvyšší možná rychlost jachty je 38 km / h. a považuje se za výjimečně ekologickou!

Jachta disponuje čtyřmi garážemi pro auta, ale i jedním pro Melnichenkovu vlastní ponorku! Nechybí ani přistávací plocha pro vrtulník. Nakolik je celkový majetek miliardáře odhadovaný na přibližně 12 miliard eur, tuto jachtu za 400 milionů eur si mohl hravě dovolit koupit.