Métiers D ‚Arts a hodinky značky Chanel

Métiers D 'Arts a hodinky značky Chanel 1

Značka Chanel se na hodinářském trhu prosadila zejména v posledním desetiletí a ne jedny její hodinky v sobě nesou poselství métiers D ‚Arts. Hodinky jako umělecká díla se těší stále větší oblibě nejen u sběratele a tak se na jejich číselnících, pouzdrech i náramcích objevují různé umělecké kreace z těch nejpozoruhodnějších materiálů.

Mezi tato umělecká díla patří i hodinky z dámské řady Chanel Mademoiselle Privé. Na jejich číselníku nalezneme vyšívané, vysoce propracované motivy vyžadující mnoho hodin práce, pečlivosti a trpělivosti, Což není v hodinářském světě nic nového. Poetický motiv s kaméliemi tkaného číselníku dotváří použity přírodní perly. Okvětních lístky jsou vyšité kovovými nitěmi a vyplněni výšivkou z jasně bílého hedvábí.

Hodinky řady Chanel Mademoiselle Privé mají pouzdra vyrobena z osmnácti karátového bílého nebe žlutého zlata o průměru 37,5 mm a jsou osazeny jak quartzovým, tak mechanickými strojky s automatickým nátahem. Vodotěsnost hodinek je do 30 metrů. Ceny za tato skvostná díla se pohybují od 50.000 $ výše.