Nejzáhadnější zmizení lodí. Kam se poděly?

Nejzáhadnější zmizení lodí. Kam se poděly? 1

Mořeplavba je i v současnosti nebezpečná a každoročně ztroskotá množství lodí. Většinu jejich vraků se podaří najít, jsou však i takové, které prostě zmizely beze stopy. Podívejte se na ty nejznámější zmizení.

 
SS Marine Sulphur Queen

SS Marine Sulphur Queen
Tanker s délkou 160 metrů během druhé světové války nejprve převážel ropu, později ho zrekonstruovali tak, aby byl schopen mít na palubě roztavenou síru. V únoru 1963, dva dny poté, co vyplula z přístavu v Texasu, vyslala běžnou rádiovou zprávu, která nepojednávala o žádných problémech. Pak veškerá komunikace s plavidlem utichla. Některé teorie hovoří o tom, že příčinou její zmizení byla plavba přes Bermudský trojúhelník. Těla 39 členů posádky se nikdy nenašly.

 
FV Andrea Gail

FV Andrea Gail
V roce 1978 spustili na Floridě na vodu rybářskou loď, která o 13 let bez stopy zmizela. Příčinou potopení plavidla se šestičlennou posádkou byla bouře „. Pokud vám jméno lodi něco říkalo, měli byste vědět, že právě na její palubě se odehrával děj filmu Dokonalá bouře. Říká se, že posádka plavidla čelila vlnám s výškou až 30 metrů. Žádný z jejích členů se nikdy nenašel.

 
Poet_USS-AP-152

SS Poet
Loď, která svou aktivní službu začala ještě během druhé světové války, zmizela v roce 1979. Při své poslední plavbě převážela z Filadelfie do Egypta 13 500 tun kukuřice. Poslední zpráva z lodi však přišla už šest hodin po opuštění přístavu. Úřady po ní začali pátrat až 13 dní po této komunikaci, to už však bylo pozdě. Celá posádka zahynula a po lodi se nenašla ani stopa.

 
USS Conestoga

USS Conestoga
Tuto minolovka po skončení první světové války předělali na tažný remorkér, který sloužil u pobřeží americké Virginie. Později ji převelen na souostroví Samoa, kam se však nikdy nedostala. Předpokládá se, že její vrak spolu s těly posádky leží hluboko pod hladinou Tichého oceánu, jde však jen o teorii.

 
SS Baychimo

SS Baychimo
Zřejmě nejzáhadnějším je příběh lodi SS Baychimo, která od roku 1911 převážela kožešiny ze severní Kanady do zálivu Hudson. V roce 1931 však zima přišla dříve a plavidlo uvízlo v ledu. Většinu členů posádky se podařilo zachránit, ale kapitán a několik dalších mužů se rozhodlo, že náklad neopustí.

Na dohled od lodi si založili tábor a čekali, zda led neroztaje. Bohužel přišla mohutná sněhová bouře a loď se uvolnila, naneštěstí bez posádky. Naposled ji viděli v roce 1969, celých 37 let poté, co ji posádka opustila. Předpokládá se, že dnes už leží pod hladinou moře.

 
2357351

Witchcraft
V prosinci 1967 se majitel jednoho z hotelů v Miami Dan bouračka rozhodl, že si prohlédne vánoční městské osvětlení z kabiny své luxusní lodi. Na moře se vydal spolu s kamarádem a přibližně o deváté hodině večer vyslal pobřežní stráži nouzový signál, protože se loď srazila s neznámým objektem. O jejím potopení však strach neměl, protože byla vybavena speciálními systémy.

Pobřežní stráži udal svou přesnou polohu a dodal, že před jejich příjezdem bude vystřelovat světlice. K tomu však nikdy nedošlo. Loď pobřežní stráže dorazila o 20 minut později, po lodi však nenašli ani stopy, a to přesto, že prohledali území o rozloze více než tři tisíce kilometrů čtverečních.