Nejznámější americké svaly oslavují 50. výročí modelu Mustang. Podívejte se jak

Nejznámější americké svaly oslavují 50. výročí modelu Mustang. Podívejte se jak 1

Už je tomu více než 50 let co společnost Ford debutovala se svým nejslavnějším modelem Mustang, představeným na automobilové výstavě v New Yorku. Zároveň se společnosti podařil husarský kousek, který do tehdejší doby neměl obdobu. Na 3 části rozebraný Mustang kabriolet výtahem vyvezli na 86. patro budovy Empire State Building, kde ho následně složili a vystavili. Už tehdy bylo jasné, že společnost Ford s modelem Mustang vytvoří nový kult.

“Mustang je definitivně více než jen auto, je to srdce a duše Fordu Raj Nair, viceprezident společnost Ford”

A proto se na počest 50. výročí představení modelu Mustang, rozhodl Ford vytvořit speciální limitovanou edici vozů. Továrnu by mělo opustit přesně 1964 exemplářů, což je milník, kdy Mustang poprvé spatřil světlo světa. Limity bude postavena na platformě modelu Mustang GT 2015 s výkonným balíčkem a ve dvou barevných provedeních: Kona Blue a Wimbledon White. Svalovec bude poháněn 5.0 litrovým motorem V8, který produkuje více než 420 koňských sil.

Interiér bude dodáván ve dvou barevných provedeních čalounění. Sedačky budou potažené kašmírem a kůží. Volant, přístrojová deska a loketní opěrka dostane stejnou povrchovou úpravu jako sedačky. Je více než jisté, že majitelé plných garáži Mustangů budou muset zvětšit počet parkovacích míst. Více amerických aut najdete na stránce Americká auta.