Nový kalibr od Švýcarů

Nový kalibr od Švýcarů 1

Švýcarský koncern Ronda přešel po několika letech opět k mechanice. Na letošním veletrhu Baselworld prezentoval svůj nový automatický kalibr Mecano R150. Firma Ronda se ráda představuje jako jediný nezávislí producent quartz kalibrů ve Švýcarsku.Hlavně návrat do segmentu výroby mechanických strojků mělo vedení společnosti dobře promyšlené.

Na novém automatu začala práce před pěti lety. Tehdy Švýcarská společnost vycítila, že spolu s postupným snižováním dodávek strojků a komponentů třetím stranám, se uvolní prostor pro alternativní producenty schopné nabídnout podobnou kvalitu a hlavně konkurence-schopnou cenu.

R150_movement2D_Front

Proto i poměr mezi výkonem v hodinkách střední třídy a ceny bude hrát klíčovou roli v případě Mecano R150.Už fotografie strojku potvrzují informace, že strojek bude robustní se třemi ručičkami a natahovacím rotorem normální velikosti a postavení. Díky tomu se má šanci stát strojek masovou záležitostí.

Ronda Mecano R150 má rozměry 25,6 x 4,40 mm. Strojek nabízí rezervu na 40 hodin provozu a v jeho konstrukci je 25 rubínových lůžek. Hladké otáčení rotoru zabezpečuje kuličkové ložisko. Hodinky mají hodiny, minuty, sekundovku a datum. Setrvačník s taktem 28 800 půl-kmitů za hodinu (4 Hz) chrání před nárazy tlumící systém Incabloc.

Přesnost strojku má být +- 12 sekund za den. Maximální varianta ve všech polohách je 30 sekund za den. Kalibr Mecano R150 by se měl prodávat na konci roku 2016.