Nepříjemný zápach? Pět zaručených způsobů, jak si poradit!

Nepříjemný zápach? Pět zaručených způsobů, jak si poradit! 1

Někdy ucítíte závan hrůzné „vůně“ a uvědomíte si, že pochází od vás? Co dělat, když váš deodorant vyprchal a vy se chcete osvěžit? Zde je pět scénářů jak přechytračit ze zápachem.

Váš dech se zkazí uprostřed rande…

zapachzust1

Jak se vyhnout zápachu:

Základ je čistit si zuby dvakrát denně a vyplachovat si ústa ústní vodou mezi jednotlivými čištěními. Za zápach jsou zodpovědné bakterie usazené na zadní části sliznice jazyka. Pokud nemáte po ruce kartáček nebo škrabku, vezměte si čistý papírový ručník a jemně si vymasírujte zadní část jazyka, abyste se zbavili choroboplodných zárodků. Můžete také používat žvýkací produkty nebo sníst jablko. Chroupání těchto potravin (a vypláchnutím vodou) fyzicky odstraníte některé z bakterií rostoucích v ústech. Pokud váš dech bude mít nadále kyselý zápach, může to být příznakem onemocnění dásní.

 

Když vaše prsty stále voní mastnotou a benzínem z práce v garáži…

276609

Jak se vyhnout zápachu:

Zabalte si nakrémované ruce do sáčku. Nebojte se, když to nevoní, je to způsobeno konzistencí krému nebo mléka, které rozpouštějí některé z problematických částic, které ulpěly na prstech a uvolňují pach. Vydržte to. Po několika minutách si opět vydrhněte ruce mýdlem a vodou, abyste spláchli jak krém, tak i zápach.

 

Bojíte se, že vaši spolupracovníci mohou cítit vaše nohy…

doclanku78621082

Jak se vyhnout zápachu:

Pravděpodobnou příčinou je pot a vlhkost. Takže jděte na toaletu, zujte si boty a vysajte veškerou vlhkost papírovým ubrouskem nebo ručníkem. Pokud máte antiperspirant po ruce, aplikujte ho přímo na boty a nohy a pokud je to možné, vyměňte si ponožky.

 

Smrdí jako v pondělí ráno po opici…

Alkoholisierte Frau mit Wein - drunk woman with wine

Jak se vyhnout zápachu:

Vypijte růžový grapefruitový džus. Nápoj aktivuje jaterní enzymy, které způsobují, že alkohol metabolizuje rychleji a zrychluje činnost jater, takže vůně likéru opustí vaše tělo dříve. Ještě důležitější je uvědomit si, že to, co pijete, může podpořit zápach dlouho i po skončení párty. Podle výzkumu, tmavé nápoje mají tendenci být spojováno s větším množstvím alkoholového zápachu a zápachu z úst, jako čistší a průzračnější nápoje.

 

Páchne cigaretovým kouřem…

koureni_detail

Jak se vyhnout zápachu:

„Nikotin je velmi lepkavý,“ říká Norval Hickman, Ph.D., ředitel programu pro výzkum chorob způsobených tabákem, který je podporován státem Kalifornie. Pokud nemáte nic na převlečení, aspoň odstraňte vrchní vrstvu oblečení, například sako, svetr. Jste blízko kuchyně? Můžete také zkusit oděv potřít hadříkem s trochou citronové šťávy, říká Hickman. Je to přirozený čistící prostředek a pomůže vám získat svěží vůni. Ale pozor: Citronová šťáva může vybělit oblečení, takže se ujistěte, že jste ji důkladně vyčistí.