NEWELL: AMERICKÝ VÝROBCE LUXUSNÍCH KARAVANŮ NOVÝCH ROZMĚRŮ

NEWELL: AMERICKÝ VÝROBCE LUXUSNÍCH KARAVANŮ NOVÝCH ROZMĚRŮ 1

Tak či onak v každém segmentu se nachází značka, jejíž jméno se stalo synonymum pro kvalitu, dokonalé zpracování a jedinečný design. Pokud byste se na to zeptali například hodinářských nadšence, určitě by vám odpověděli Rolex. Ve světě obytných automobilů se nachází jeden výrobce, který povýšil svou výrobu karavanů na umění. Oklahomské společnost Newell.

Obytné autobusy Newell jsou jedinečné, protože na výrobu se nepoužívají žádné stávající podvozky či šasi jiných již existujících autobusů. Každý jeden Newell je postaven od píky a každý je možné přizpůsobit do posledního detailu. 5 až 6 měsíců či tisíce odpracovaných hodin jsou potřebné pro zkompletování vašeho vysněného domu na kolech.

Pokud se jako zákazník rozhodnete pro karavan od této společnosti, očekávejte pozvánku na 2 denní pobyt do samotné centrály za účelem dokonalého přizpůsobení karavanu podle vašich představ. Je více než jasné, že toto nejsou standardní služby. Na světě najdete jen velmi těžko 2 podobné modely od této společnosti, proto asi nikoho nepřekvapí, že ceny se šplhají do astronomických výšek.

K výrobě se používají jen ty nejkvalitnější materiály jaké jsou na trhu dostat. Vzhledem k tomu, že podvozky se nedovážejí ze sériově vyráběných autobusů, ale vyrábějí se na zakázku, i odpružení musí být navrženy pro speciální potřeby daného vozidla. Společnost se zavázala, že za rok vyrobí maximálně 25 modelů.

Jmenování všech technických parametrů by mi zabralo více než tři hodiny, já zmíním jen ty nejpodstatnější. I když jsem zmiňoval vícekrát fakt, že každý jeden model Newell je individuální, jednu věc však mají společnou a to právě dieselový agregát Cummins ISX. Už z názvu je jasné, že o výkon se stará slušných 600 koní. Adaptabilní vzduchové odpružení zabezpečuje systém ZF StabilRIde. Více už řeknou fotky.