BMW XDrive M760 Li s brutálním výkonem právě přichází do prodeje!

BMW XDrive M760 Li s brutálním výkonem právě přichází do prodeje! 1

Neexistuje mnoho luxusních sedanů, které by dokázali držet krok s tímto dravcem z Mnichova. Jeho teritoriem jsou vysokorychlostní dálnice, kde se cítí jako ryba ve vodě. Velký německý sedan si pochvalují nejen rozmazlení němečtí motoristé ale i většina znalců za velkou louží.

BMW xDrive M760Li je automobilem, který stanoví novou úroveň, upozorňuje na sebe brutální silou a poutá pozornost svou ladnou muskulaturou. Jedná se o dlouho očekávaný model s nadmíru silným 6,6-litrovým V-12 motorem s dvojitým turbem. Tato motorizace byla vyvinuta s důrazem na maximalizaci sportovních zážitků a kromě tohoto modelu se nachází pouze v luxusním Rolls-Royce Ghost. Je třeba si uvědomit, že se jedná o nejrychlejší silniční auto od BMW, jaké bylo kdy vyrobeno.

Je to už 30 let, co se BMW rozhodlo poskytnout v luxusním sedanu radikálně 12-válcové motory. Nová M760 disponuje pohonem všech kol xDrive s automatickým natáčením zadních kol. Tato funkce zlepšuje jízdní vlastnosti tím, že zapojuje do hry i zadní kola. Děje se tak na základě celé řady dynamických parametrů, které v reálném čase analyzují palubní systémy.

Toto není BMW řady M7, jak by se na první pohled mohlo zdát. V takovém případě by bylo v rozporu s představou Ultra-luxusního BMW. Písmeno M v názvu říká, že se jedná o sportovně orientované vozidlo. Vše od naladění motoru, výfuku, odpružení a řízení až po aerodynamiku bylo přizpůsobeno jedinému cíli – poskytnout brutální výkon v reprezentativní a luxusní limuzíně. Zatímco technické parametry pouze suše konstatují, charakter tohoto automobilu si skutečně uvědomíte až po usednutí si za jeho volant.

S motorem o výkonu 610 koní zrychluje z nuly na 100 km/h za 3,6 sekundy. Jeho maximální rychlost byla omezena na 250 km/h a impozantním parametrem je i hodnota točivého momentu 800 Nm. Uvnitř se nacházejí pohodlná, čalouněná sedadla s prošívaným a nádherným vzorem. Interiér je prostorný a dokonce i vysocí cestující ocení dostatek místa pro nohy na zadních sedadlech. Nový model M760Li xDrive bude k dispozici na jaře za cenu převyšující 100 000 EUR.