Nezničitelná Nokia 3310 zažívá velkolepý návrat na trh

Nezničitelná Nokia 3310 zažívá velkolepý návrat na trh 1

Finský výrobce mobilních telefonů prohlásil, že svůj populární model Nokia 3310 opět uvede do prodeje. Jelikož jde o světově nejprodávanější mobilní telefon, tato zpráva se na veřejnosti setkala s velkým potěšením a očekáváním. Od prvního uvedení Nokie 3310 do prodeje prošlo již 17 let a brzy tak zažije svůj velkolepý návrat na scénu.

Finská společnost HMD Oy Global, která stojí za výrobou mobilních telefonů Nokia, tuto zprávu oznámila jen před pár dny. Ve svém prohlášení uvedla, že plánuje uvést do prodeje vylepšenou verzi klasického mobilního telefonu Nokia 3310, přičemž první kusy by měly na pultech objevit již koncem února.

Jeden z nejprodávanějších mobilů na světě

Prodej originální verze známého telefonu byl ukončen v roce 2005. Do doby uzavření jeho prodeje se prodalo 126 milionů kusů, díky čemuž se tento model stal jedním z nejprodávanějších mobilních telefonů na světě. V žebříčku Nokii 3310 konkurují několik značky – Samsung, Apple i starší modely populárních značek.

Podle prohlášení společnosti bude nová verze dostupná pouze pro evropský a severoamerický trh. Její cena by se měla pohybovat okolo 59 eur, což je podstatně méně, než v době jejího uvedení. V roce 2000 by vás totiž Nokia 3310 vyšla v přepočtu okolo 120 eur.

Obnovení prodeje Nokie 3310 vyvolalo různé reakce

Společnost HMD neuvedla žádné další detaily ohledně obnoveného modelu. Vedení se nevyjádřilo, do jaké míry se bude vylepšená verze podobat té originální, ani jaké změny nastanou ve funkcích telefonu. Originální verze je notoricky známá nekonečnou baterií, nezničitelností a silně návykovou hrou Snake II. Zbývá jen doufat, že mu tyto funkce zůstanou i v nové verzi.

Zpráva ohledně opětovného uvedení Nokie 3310 vyvolala různé reakce. Jedna strana se nemůže dočkat, kdy bude opět s nostalgií držet svůj staronový telefon, druhá zas tvrdí, že minulost bychom měli nechat na pokoji. Jiní nereagují nijak, protože jejich nezničitelná Nokia stále funguje. 🙂