Nikaragua

Nikaragua 1

Díky svým přírodním krásám je Nikaragua místem, které bylo vybráno pro americkou reality show Survivor (česky pod názvem „Kdo přežije“), která zároveň představuje nejkrásnější lokality. Na rozdíl od soutěžících se však návštěvníci nemusí živit rýží a hmyzem nebo mezi sebou soupeřit v přehnaných výzvách. Zde uvádíme pět hlavních možností zážitků, pokud toužíte po dobrodružství v této zemi.

 

Příboj

V oblasti, kterou omývá Tichý oceán i Karibské moře, je podle očekávání hojnost příležitostí pro aktivity na vodě. Pokud máte zájem o potápění k podmořským útesům, vydejte se na východní pobřeží. Nejlepší místa na surfování se nacházejí nedaleko lokality, kde se reality show natáčela, v jihozápadním rohu Nikaraguy blízko hranic s Kostarikou. Pobřežní město San Juan del Sur je centrem surfování a nejlepší místa zde jsou Playa Maderas, Playa Hermosa, Los Perros, Popoyo a Manzanillo. Díky převládajícím větrům a kilometrům rajské pláže si však můžete vybírat ze spousty izolovaných lokalit – mnohé z nich jsou přístupné pouze na člunu nebo vozidlem 4WD.

Maderas Village – akční nabídka ubytování zde

.

Činné sopky

Středoamerické země jsou místem čilé vulkanické aktivity a Nikaragua s 19 sopkami není žádnou výjimkou. Momotombo se symetrickým kuželem korunovaným mraky je z nich nejfotogeničtější. Vulkán Masaya je nejpřístupnější, kde návštěvníci mohou přijet autem až o okraji. Také je nesporně nejdramatičtější: když nahlédnete do kráteru Santiago širokého 610 m, pochopíte, proč ho kdysi konkvistadoři považovali za bránu do pekla. Nicméně Cerro Negro („Černý kopec“) je z nich nejzajímavější. Poslední výbuch se zde odehrál v roce 1999 a okolní krajina je toho svědectvím: zbavená vegetace vypadá téměř postapokalypticky. Výhodou je, že na vrchol můžete vystoupit pěšky, a pak sjet dolů po svahu pokrytém sopečnou škvárou na prkně nebo na sáňkách.

Nikaragua 2

Krásná jezera

Nikaragujci svůj domov označují za „zemi jezer a sopek“. Pokud jde o to první, vyniká jezero Nikaragua (také Cocibolca). Jedná se o 10. největší sladkovodní jezero na světě s rozlohou 8288 km2 a se zelenými ostrůvky. Z nich Ometepe byl nedávno prohlášen Biosférickou rezervací UNESCO (třetí v zemi). Když se na tento ostrůvek vydáte trajektem z města San Jorge, můžete zdolat zdejší dvojici vrcholků, pobývat s opicemi v deštném pralese a prohlížet si předkolumbovské sochy (které nápadně připomínají zvětšené sošky vúdú). V jiném případě si můžete udělat základnu v nikaragujské Granadě a pak snadno prozkoumávat okolí, s krátkou plavbou po jezeře v kajaku nebo motorovém člunu.

 

Koloniální města

I když získala přezdívku „příští Kostarika“, Nikaragua má něco, co její slavnější sousedka postrádá: dvě krásná koloniální města Granada a León, která založili Španělé na počátku 16. století. Jsou sice značně drsná, ale také nabízejí skvělé barokní kostely, jako je Iglesia de la Merced v Granadě a Basílica de la Asunción (největší kostel Střední Ameriky) v Leónu, městské domy barevné jako bonbony, a k tomu rušná náměstí s prodejci nabízejícími levné tretky domácí výroby. Dále se zde zvyšuje počet kvalitních restaurací, kde si můžete dát jídlo o mnoha chodech z místních darů moře, nebo steak ve stylu Churrasco za méně než 25 USD.

Hlavní turistické atrakce Kostariky

Luxusní ubytování v chatách

Také hotely nabízejí skvělou hodnotu, takže nemusíte vyhrát milion dolarů v reality show, abyste se mohli stylově ubytovat. Například León’s Hotel el Convento 4*: fantastické dvoulůžkové pokoje v bývalém klášteře, s vlastní zahradou a klenutou arkádou, za 112 USD; nebo pokoje v Hotelu Plaza Colón 4* (zrenovovaném soukromém sídle s pěkným bazénem ve dvoře) v Granadě od 89 USD. Pokud se stojíte o něco akčnějšího, zkuste Morgan’s Rock Hacienda & Ecolodge 4*: nachází se 35 minut cesty od San Juan del Sur, nabízí 15 pěkných bungalovů s doškovou střechou a široký výběr ekologicky orientovaných aktivit. Ceny balíčků začínají od 195 USD na osobu a noc.

Akční nabídka ubytování:

Dodatek

Prosinec a leden, kdy začíná suché období, jsou nejlepší doba pro návštěvu země. S aeroliniemi American Airlines se tam dostanete přímým letem z Miami za asi 2 hodiny a 10 minut. Jakmile budete na místě, je dobré se spojit se zkušeným průvodcem, který/která může zařídit výlety za dostupnou cenu.

.