Nové hodinky Montblanc z kolekce Villeret mají průkopnického ducha

Nové hodinky Montblanc z kolekce Villeret mají průkopnického ducha 1

Těmito krásnými hodinkami si společnost Monblanc uctila památku jednoho z největších průzkumníků světa. Jmenoval se Vasco da Gama a koncem 15-tého století objevil asijské trhy obeplutím Afriky.

Podobným způsobem pracují již více než 150 let hodináři z regionu Villeret ve Švýcarsku (dříve Minerva). S odhodláním a inovativním přístupem vyrábějí jedny z nejlepších hodinek na světě. Jejich cesta do neprobádaných území hodinářského světa pokračuje představením tohoto nádherného modelu. Jsou to revoluční a velmi cenné hodinky, které posouvají hranice jemného hodinářství o velký krok dopředu.

Hodinky jsou výjimečné v tom, že v sobě spojují poprvé v historii cylindrický tourbillon s jedinečnou možností odečítání světového času.

Precizní bijícím srdcem ručně vyrobeného kalibru MB M68.40 je královská komplikace tourbillon, který se kolem své osy otočí jednou za minutu. Pohání ho pružina ve tvaru válce. Každý jeden závit pružiny se stejným průměrem je navinutý nestandardním způsobem nad sebou. To eliminuje mírnou excentricitu těžiště, které je potřebné k správnému fungování hodinek. Cylindrickou pružinu si společnost Montblanc vyrábí sama, což je ve srovnání s konkurencí velmi vzácný úkaz.

Hodinářskou tvořivost u těchto hodinek dokládá krásný, trojrozměrný ciferník. Pod válcovým Tourbillon se nacházejí samotné ručičky, které zobrazují místní čas. Pod nimi jsou umístěny dvě spektakulární polokoule zobrazující čas světový. Dva trojrozměrné globusy mají ručně malované, miniaturní indikace dne a noci.

Obě polokoule jsou situovány pod safírovým sklíčkem hodinek. Oceňujeme, že nenarušují celkový vzhled hodinek. Díky použití dvou polokoulí, které žádným způsobem nevyčnívají z pouzdra, mají hodinky pěkný, symetrický design. Všechny tři časy, místní, domácí i světový se nastavují prostřednictvím korunky. Místní čas lze nastavit bez ztráty minut tlačítkem situovaném na pozici 8. Na spodní část pouzdra o průměru 47 mm výrobce vygravírovat 24 světových měst. Z tohoto uměleckého díla bude vyrobených pouze 18 kusů. Odhadovaná cena je 250.000, – €.