Nové Volvo V90 omámí všechny vaše smysly!

Nové Volvo V90 omámí všechny vaše smysly! 1

Švédské Volvo to s vozidly typu kombi jednoduše umí! Automobilce jde v poslední době karta a představuje jeden úspěšný model za druhým. Volvo XC90 je jedním z nejlepších SUV na světě, S90 impozantním sedanem a Volvo V90? Nejlepší a nejkrásnější kombi jaké kdy sjelo z výrobních pásů!

Největších úspěchů zaznamenali Švédové právě s kombíkem a nové Volvo V90 na tuto tradici navazuje.

Je smutné, že velká část trhu dnes již patří velkým SUV a crossoverům. Pro některé lidi však pojem kombi znamená mnohem více než kterékoli SUV. Automobily v provedení kombi jsou elegantní, dokáží bezproblémově přepravit rozměrné lyže, vaše děti nebo psy. Nový model V90 je odvozen od skvělého sedanu S90, který zase pochází z modelu XC90, což je velké SUV. To znamená, že má úžasnou pohonnou jednotku, která je schopna dodat více než 400 koňských sil (v kombi!). Fantasticky vypadá zvenku i zevnitř a zezadu je mnohem hezčí než sedan.

Volvo S90: první automobil s polo autonomním řízením ve standardní výbavě

Volvo V90 je postaveno s využitím technologie modulárního podvozku SPA. Na modulární platformě SPA si Volvo velmi zakládá. Tento vysoce moderní, flexibilní systém přináší pro automobilku ale i koncového zákazníka řadu výhod. Automobilka do něj investovala hodně milionů. Prvním automobilem, který na této platformě vznikl, bylo Volvo XC90.

Co se pohonu týče, na pěti či šestiválce můžeme rovnou zapomenout. Již delší dobu jsou v kurzu menší dvoulitrové čtyřválce. U benzinových motorů bude jejich výkon v rozmezí 250 do 320 koní, v příp. naftového pohonu od 190 do 225 koní. Kromě toho bude k dispozici jeden Plug-in-Hybrid (T8 Twin Engine) s benzínovým motorem vpředu a elektromotorem na zadní nápravě. Systémový výkon dosahuje v tomto případě až 407 koní a 640 Nm točivého momentu.

Na palubě jsou nejmodernější bezpečnostní systémy, možnost polo autonomního řízení a vylepšený City¬Safety¬ systém. Ten nově zahrnuje světovou novinku v podobě detekce velkých zvířat ve dne i v noci. Podle Volva bylo riziko střetu se soby, koňmi nebo kravami zredukovány na minimum či dokonce zcela eliminovány. Nové kombi se začne prodávat v létě 2016 za cenu okolo 44 000 €. Zanedlouho bude k dispozici i offroad variantu Cross Country.