Nurx – antikoncepci si již objednáte i přes mobil

Nurx - antikoncepci si již objednáte i přes mobil 1

Technologie se vyvíjí každým dnem a v současnosti je možné prostřednictvím internetu vybavit takříkajíc všechno. Nejnovější vymožeností je aplikace Nurx. O co vlastně jde?

USA je sice označována za zemi neomezených možností, ale k antikoncepci se tam bez receptu nedostanete. Aplikace tedy chce udělat z častokrát byrokratické procedury zcela jednoduchou záležitost. Výhodou je, že zákazníci nemusejí podstupovat lékařské vyšetření, dokonce není nutná ani jen návštěva odborníků v bílých pláštích. Informace o objednávce se odešle lékaři, který vypíše recept a objednávka se automaticky vyplní. Tabletky tak budete mít na stole už do dvou dnů. Lidé se zdravotním pojištěním mohou službu Nurx využívat zdarma.

„Chtěli jsme z toho udělat opravdu jednoduchý proces, avšak legální“ – řekl Hans Gankeskar, spoluzakladatel Nurxu společně s Edvardem Engesæthom, norským lékařem.

Aplikace byla spuštěna v listopadu minulého roku a její popularita roste až do takové míry, že za den zaznamenává 70 nových registrací. A ačkoli není interakce s lékaři prostřednictvím technologie novinkou, objednávka receptu bez telefonátu či video hovoru, je stále považována za neobvyklou.