Prohlédněte si Kappadokie z ptačí perspektivy.

Prohlédněte si Kappadokie z ptačí perspektivy. 1

Historická oblast Turecka – Kappadokie – je unikátní místo, které je pro turisty nejlepší, když se na ni díváte z balónu.

Kappadokie leží uprostřed poloostrova Anatólie, který spojuje Evropu a Asii. Před tisíci let vybuchly v oblasti Kappadokie dvě sopky. Jedna erupce pokryla oblast tvrdým čedičem a druhá měkkým tufem. Déšť, řeky a vítr působily na měkkou horninu erozivní a vznikly krátery.

 
380640-original1-svqu4

Na útesech ohraničujících krátery se podepsal zub času a zůstaly z nich jen kamenné sloupy kuželového tvaru. Vznikly tak přírodní sochy, jaké nemají na Zemi obdoby. Mnozí turisté i odborníci přirovnávají tento úkaz k povrchu na měsíci. Místní obyvatelé rychle zjistili, že v kameni je během léta příjemný chlad a v zimě teplo, a tak si v sopečných strukturách začaly budovat obydlí.

Během trvání všech historických epoch byly „byty v kamenných jeskyních“ domovem pro lidi. Dnes je Kappadokie oblíbená zejména u turistů. Nejčastěji si ji prohlížejí z horkovzdušného balónu, důvod zjistíte, pokud se podíváte na naše fota. Pohled na Kappadokii z výšky skutečně bere dech.

 
2441909