NENECHTE SE ODRADIT OD TOHO CO VÁS BAVÍ A NAPLŇUJE

NENECHTE SE ODRADIT OD TOHO CO VÁS BAVÍ A NAPLŇUJE 1

“Všechno negativní, výzvy, nátlak – je příležitost pro mě, abych se vzchopil. “

Nikdy se nevzdávejte svých snů a představ i přesto, že všechno nedopadlo tak jak jste si představovali. Možná jste to zažili v práci nebo v osobním životě. Dali jste do toho své srdce, očekávali jste, že to bude i náležitě oceněny. Ale pokud byla vaše zpráva bez odezvy, nebo nebyla natolik oceněna jako jste si to představovali, dostavilo se zklamání. A ne jen zklamání, ale také nechuť v dané činnosti pokračovat. A to je špatně.

V první řadě bychom se měli naučit nelpět na tom, že naše práce musí být oceněna druhými. Už to je největší chyba jakou děláme hned na začátku když se do něčeho pouštíme. V představách si vytváříme scénáře jak nás druzí chválí. Samozřejmě nám to dělá dobře a proto poté tak toužíme. Ale je to špatný začátek a proto se hodně krát dostaví i zklamání.

Dělejme to jen pro sebe, pro svůj vlastní pocit. Vždyť o to nám jde, že děláme věci, které nás naplňují a dělají nás šťastnými. To, že to nikdo nevidí nebo nás nepochválí na tom vůbec nezáleží. My si svou práci děláme tak jak nejlépe umíme a ten pocit je k nezaplacení.

A když se přece jen nějaká ta chvála a uznání dostaví tak to náš pocit jen zlepší, ale nezávisí již na tom. Uvidíte jak se vám uleví když přestanete lpět na tom co na to řeknou druhý a prostě si budete dělat to co vás baví a naplňuje.

Přeji krásný den