Obrovská síla a mohutné čelisti. Tuleň zaútočil na námořníky

Obrovská síla a mohutné čelisti. Tuleň zaútočil na námořníky 1

Tuleně jste asi dosud považovali za milá zvířátka, která účinkují v různých vystoupeních a dokáží na nose udržet míč. O tom, že to ale tak úplně neplatí, se ale přesvědčili ruští námořníci zachyceni na tomto videu.Jeden z nich dokonce okusil stisk tuleních čelistí na vlastní kůži.

Tento druh tuleně někteří odborníci nazývají také „mořským lvem“. Muž může dorůst až do délky tří metrů, vážit úctyhodných 450 kilogramů a živí se výhradně rybami, takže má poměrně dobře vyvinuté čelisti. Jen pro srovnání, medvěd hnědý má v dospělosti hmotnost do 400 kilogramů. Ruští námořníci měli tu smůlu, že mořský lev se jim náhodou zamotal do sítě a vytáhli ho na palubu.

Poprask začal, když se síť pokusili rozříznout a zvíře vyprostit. Jako první si to odnesl člověk, jehož tuleň popadl a doslova odhodil přes celou šířku paluby. Námořníci se pokoušeli tuleně odehnat a házeli po něm různé předměty, obrovské zvíře si z nich však velkou hlavu nedělalo. No a pak do hry vstoupil pes. Ano, čtete správně, pes. Z jakého důvodu ho měli námořníci na palubě je neznámé, možná že ho chtěli v případě nouze sníst.

Na odplašení rozhněvaného tuleně se však rozhodně nehodil a dopadl podobně jako chlapík, kterého jen pár vteřin předtím „mořský lev“ zpacifikoval. Tuleni se loď plnou ryb očividně opustit nechtělo a situaci zachránil až duchapřítomný námořník, který černého pasažéra pomocí vysokotlaké hadice donutil opustit palubu. A ponaučení? Nikdy se nezahrávejte s tuleni. Může se vám to ošklivě vymstít.