Představil Montblanc nejlehčí hodinky na světě?

Představil Montblanc nejlehčí hodinky na světě? 1

Montblanc jako jedna ze společností se schopností a ochotou prezentovat i tradiční a velmi drahé komplikace (věčný kalendář, tourbillon) za velmi přijatelné ceny s cílem odstranit skeptický pohled na předražené kolekce hodinek, se opět postarala o rozruch mezi hodinářskými výrobci a médii. Tentokrát konceptem z nejlehčích hodinek na světě, které podle informací budou vážit pouze 14,88 gramů.

Pro lepší představivost použijeme pár příkladů. 15 gramů, to je průměrná hmotnost obálky s jedním listem papíru, je to hmotnost jedné lžíce cukru nebo 1,5 centilitr vody. Pokud se podíváme na jiné hodinky, tak průměrná hmotnost klasických hodinek se třemi ručičkami a koženým řemínkem se pohybuje okolo 70 gramů, ocelové hodinky na náramku cca 160 gramů.

Pokud by si hodinky Montblanc TimeWalker Pythagora Ultra-Light tuto hmotnost zachovaly i včetně řemínku, tak by sesadili z trůnu jen 19 gramové hodinky Rafaela Nadala od Richard Mille RM 27-02 Tourbillon.

Ultralehké materiály, skeletonový ciferník, minerální sklíčka a historický strojek s manuálním nátahem, všechny tyto faktory mají zadosti učinění na výrobě revolučních hodinek, které byly vyrobeny speciálně pro člověka, který má přívlastek SUPER, neboť jako jediný na světě získal všechny hlavní tituly v daném sportu, jakým je badminton. Pochází z Asie a jeho jméno je Lin Dan, soupeři ho znají pod přezdívkou Super Dan. Značka Montblanc si ho vybrala za velvyslance a vyrobila pro něj revoluční hodinky. A tady se dámy a pánové píše nová historie ve vývoji materiálů!

Montblanc na to, aby vytvořil koncept ultralehkých hodinek, autonomní, soustředil svůj výzkum ve vývoji revolučních materiálů. Výsledkem inženýrů z Villaret bylo v podstatě modulární pouzdro z více materiálů. Nožičky jsou vyrobeny z černého DLC titanu, pouzdro, zadní víčko, luneta a korunka z revolučního ITR² (Technical, Revolutionary Resin) ®Kevlar® / Carbon. V praxi jde o pryskyřici, zkombinovanou s odolným para-aramidovým vláknem kevlar a uhlíkovými nano-trubičkami.

Hodinky Montblanc TimeWalker Pythagora Ultra-Light nesou název slavného strojku Pythagoras, který používala společnost Minerva od roku 1940 až do roku 2000. Legendární kalibr navržen Andresem Freyem se ukrýval pod kapotou klasických jednoduchých hodinek se třemi ručičkami a dnes je s titanovým základem a můstky v plné kráse součástí 15- gramových hodinek.

Další zajímavostí je i to, že tyto hodinky se dočkají výroby zatím v neurčeném omezeném počtu. Primárně jsou určeny pro velvyslance značky Montblanc a vrcholového sportovce, který si odnesl již sedm vítězných talířů v badmintonu. Jeho pět vítězství na mistrovství světa je zvěčněn pěti hvězdami do tělesa můstku na osmé hodině a další dvě z olympijských her na třetí hodině.