Odpovíme vám na otázky o masáži, které se stydíte zeptat

Odpovíme vám na otázky o masáži, které se stydíte zeptat 1

Masáže jsou specifickou procedurou, při které se dostáváte do blízkého kontaktu s cizí osobou. Proto pokud se chystáte na takovou terapii poprvé, máte hlavu plnou otázek, na které nemáte odpověď, neboť se stydíte zeptat. Zjistili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky o masážích.

Mám dát tuzér?
V masérském byznyse nejsou zažité pravidla na dávání „Všimného“, čili nikdo vás nebude považovat za skrblíka, když zaplatíte pouze přesnou částku. Při masáži ve zdravotnickém prostředí se spropitné nedává. Pokud si vychutnáváte masáž v lázních či v hotelu, můžete nechat pár korun navíc. Nejvíce se masérům odvděčíte, pokud je doporučíte svým známým.

Mám si svléknout spodní prádlo?
Je to na vás, mnozí lidé si prádlo raději nechávají, ale jiní jsou raději zcela nazí. Pokud máte problematickou oblast křížů, těsné spodky mohou být pro maséra překážkou. Pokud půjdete donaha, budete na intimních partiích přikrytý plachtou nebo ručníkem.

Co když budu slintat?
Často se stává, že lidé si při masáži trochu zdřímnou a pak objeví pod sebou kaluž slin. Při masáži, během níž ležíte na břiše, je to běžná věc. Nemusíte se stydět požádat maséra / masérku o kapesník.

Mám během masáže konverzovat?
Jste na terapii, ne na debatním kroužku, nemusíte nutně mluvit. Pokud je vám příjemnější prohodit pár slov, můžete. Mluvit musíte v případech, že masáž je nepříjemně silná a bolestivá, je vám zima nebo teplo, nebo máte dotazy týkající se masáže.

 
pregnant

Co když dostanu erekci?
Někteří muži se vyhýbají masážím právě kvůli strachu, že dostanou erekci. Nebo když se odhodlají jít, během masáže tvrdnou z toho, že se jim postaví. Vyvíjení tlaku během běžné masáže může opravdu vyvolat částečnou nebo úplnou erekci. Nemusíte se stydět, při masážích je to běžné a zvyklí jsou na to masérky i maséři.

Masáž se mi zdá slabá, co mám dělat?
Nebojte se komunikovat s masérem nebo masérkou, když se vám něco nezdá. Nezapomínejte však, že masáž nemusí bolet, aby byla efektivní. Nejúčinnější druhy masáží vyžadují právě jemnější pohyby.

Stydím se za některou část mého těla, co mám dělat?
Nejčastěji se lidé stydí za své tělo pokud mají nadváhu, nadměrné ochlupení, akné nebo jizvy. Stydlivost by vás ale neměla zastavit při péči o vaše zdraví.

Pokud ale ostudu neumíte překonat, vyberte si některou z masáží, která se dá provést i přes oblečení. Vyzkoušejte například shiatsu nebo thajskou masáž, ale nezapomeňte si přinést pohodlné oblečení. Abyste se vyhnuli nežádoucím komplikacím, které mohou po terapii nastat, předem informujte maséra či masérku o vašem zdravotním stavu.