Omaga si připomíná 45. výročí vesmírné mie Apolo 11 první dotek s měsícem

Omaga si připomíná 45. výročí vesmírné mie Apolo 11 první dotek s měsícem 1

V červenci 1969 se dva astronauti NASA Neil Armstrong a Buzz Aldrin stali první lidskou posádkou, která vkročila na povrch nebeského tělesa, Měsíc. Tento čin byl v té době považován za jeden z vrcholově technologických úspěchů lidstva a společnost Omega byla přitom. Astronaut Buzz Aldrin měl na skanfandru svého zápěstí hodinky Speedmaster Professional Chronograph, zatímco Armstrong své stejné hodinky spolehlivě odložil do modulu pro případ zálohy.

Dost bylo historie, přejdu rovnou k důležitým faktům tohoto století. Všichni dávno víme, že není hodinářské značky, která by s americkou vládní agenturou NASA byla více spjata jako značka Omega. Ta si při každé příležitosti najde důvod vyrobit něco speciální a tím vzdává hold vesmírným misím, které se staly důležitou součástí historie lidstva.

Omega Speedmaster Professional Apollo 11 45th Anniversary

Právě touto limitovanou edicí si společnost Omega připomíná první přistání lidské posádky na Měsíci. Kultovní chronograf s barvami připomínajícími měsíc a modul Apollo11 ​​je vybaven šedým ciferníkem a 42mm velkým titanovým pouzdrem s nádechem zlata.

Finiš seděla ciferníku, dosáhli černou povrchovou úpravou PVD a na výrobu 30-minutového, 12-hodinového a 60-sekundového subciferníku použili speciální laser s přesností na tisícinu milmetru. Schopnosti laseru využili i na prvky jako je logo značky a indexy minut.

Indexy hodin a ručičky hodin, minut, sekund a všech ručiček na subciferníkoch jsou vyrobeny z 18karátového červeného zlata. Zlatý nádech vnější lunety sestavené z patentované slitiny Sedna™ a černé keramiky s tachymetrickou stupnicí je jen odkazem toho, že na výrobu speciální edice se použily pouze speciální materiály.

Na rozdíl od původních limitovaných edici z řady Speedmaster, je tento časoměřič vybaven safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou po obou stranách. Zadní strana pouzdra je věnována neodmyslitelnému prvku modelové řady Speedmaster, mořskému koníku a gravíru s názvem modelu a jeho limitovaného počtu.

Pod kapotou se ukrývá mechanický strojek 1861 s ručním nátahem a dvouletou mezinárodní zárukou. Jeho jedinečnost nespočívá jen v omezené výrobě 1969 kusů pro celý svět, ale také speciálním textilním řemínkem NATO. Původní popruhy byly vytvořeny britským ministerstvem obrany v roce 1973. Dodávané jsou ve speciálním dárkovém balení spolu s certifikátem pravosti.

 

Vlastnosti: limitovaná edice 0000/1969, 42mm titanové pouzdro s voděodolností do 50M, mechanický strojek s ručním nátahem 1861 a 48-hodinovou rezervou chodu, funkce: chronograf a tachymetrická stupnice, luneta vyrobena ze slitiny Sedna ™ s keramickým kroužkem, cena: přibližně 5300 €.