Podívejte se na zvířata s královskými výdělky

Podívejte se na zvířata s královskými výdělky 1

Některá zvířata dokážou za týden vydělat víc, než vy za celý rok. Ptáte se, jak je to možné? Vysvětlení je jednoduché, podařilo se jim prorazit ve světě showbyznysu.

Pes Pal
První pes, který hrál nejslavnější kolii světa – Lassie, byl právě Pal. Zpočátku se nezdálo, že Pal by mohl být filmovou hvězdou, jelikož z ničeho nic štěkal a měl nutkání honit motorky. Nakonec Pal se naučil kontrolovat štěkání a tak se mu v roce 1943 utekla role ve filmu Lassie se vrací, díky které se stal legendou.

Objevil se ještě v šesti filmech o Lassie a následně ve dvou částech seriálu, ale pak Pal umřel, tak jeho potomci pokračovali ve ztvárňovaní Lassie. Při natáčení filmů vydělával Pal 95 000,- Kč týdně, což se dá přirovnat k dnešním 1 224 450 000,- Kč.

Pes Moose
Jack Russel teriér se jménem Moose se proslavil v seriálu Frasier, kde hrál miláčka Eddieho. Podařilo se mu překonat lidské hlavní postavy v počtu fanoušků. Moosovi přicházelo nejvíce dopisů od ctitelů a ani po finanční stránce nevyšel na nulu.

Jeho honorář za jeden díl seriálu byl přibližně 244 890,- Kč. Objevil se také ve filmu Můj pes Skip, kde jeho syn hrál mladého Skipa a Moose zahrál starší verzi pejska. Vyšla i jeho biografie s názvem Můj život psa.

 
whale-06
 

Kosatka Keiko
Známější je pod jménem Willy z filmu Zachraňte Williho, natočeného v roce 1993. Sláva způsobila, že se spustila kampaň za osvobození i skutečné kosatky Keiko, co se podařilo a později pomohlo i jiným kosatkám. Ještě před vypuštěním do oceánu Keiko údajně vydělal na filmu 870 720 000,- Kč. V roce 2003 zahynul.

Opice Crystal
Ukázkovou kariéru v Hollywoodu udělala malá roztomilá opička CRST. Její hvězdná cesta začala ve filmu George, král džungle. Úspěšná Crystal dokázala svůj talent i v sérii filmů Noc v muzeu a ukázala se iv komedii Pařba ve Vegas 2. Tato opička byla i součástí seriálu Animal Practice (v překladu Veterinární ordinace pozn. Red.), Kde inkasovala za natočení jednoho dílu téměř 300 000.- Kč.