Omega Speedmaster Speedy Tuesday je limitovaná edice, inspirovaná fanoušky

Omega Speedmaster Speedy Tuesday je limitovaná edice, inspirovaná fanoušky 1

Limitovaná edice Omega Speedmaster Professional Speedy Tuesday představuje oslavu 5. výročí série článků o Speedy Tuesday. Jsou limitovány na 2012 kusů, čímž odkazují na rok, kdy se toto slovní spojení použilo na portálu Fratello Watches poprvé. Omega nabízí tyto hodinky pouze prostřednictvím své webové stránky.

Speedy Tuesday – Jak to všechno začalo

Příběh je celkem jednoduchý. Fotka hodinek Speedmaster Professional se někdy v květnu 2012 zveřejnila na Facebooku právě v úterý, s popisem „Speedy Tuesday.“ Takto vzniklo téma článků Speedy Tuesday, které byly publikovány minimálně jednou za měsíc. Na Instagram se také staly populárními fotky s hashtag #SpeedyTuesday.

Speedmaster jsou jedny z nejvíce ikonických hodinek se skutečným příběhem. Tyto hodinky byly totiž použity na měsíci. Od roku 2012 bylo napsáno přes 250 Speedy Tuesday článků a zmíněný hashtag byl použit na Instagram více než

41 000 krát. Na 5. výročí se samotná Omega rozhodla vytvořit limitovanou edici Speedmaster Professional Speedy Tuesday.

Radial „Reverse Panda“ ciferník

Jedny z nejpůsobivějších hodinek z této kolekce byly Alaska Project III. Omega vyrobila pro NASA v roce 1978 pouze 56 kusů z těchto hodinek. Vyčnívají z řady díky radiálnímu dělu a specifickému gravírování NASA na plášti hodinek. Alaska Project III byly také inspirací pro limitovanou edici Omega Speedmaster Professional Speedy Tuesday. „Reverse panda“ ciferník bylo možné vidět i předtím, například v roce 1966, ale nikdy ne na hodinkách Speedmaster Professional.

Klasika

Samozřejmostí je, že tato limitovaná edice přichází spolu s charakteristickým hesalite křišťálem s logem Omega uprostřed. Jiná možnost ani nepřicházela v úvahu.

Speciální gravírování

Na plášti hodinek se nachází speciální gravírování ve tvaru ikonického medailonu horského koníka. Na horní části se nachází nadpis „SPEEDY TUESDAY ANNIVERSARY“ a „LIMITED EDITION“ a na dolní části je nadpis „A TRIBUTE TO ALASKA PROJECT III“ spolu s pořadovým číslem hodinek. Na vnější hraně je po celém obvodu roztažené slovo „RADIAL.“

Kompletní balík

Hodinky budou dostupné ve dvou verzích kožených řemínků – klasickém hnědém a černém s bílými popruhy. Spolu s hodinkami dostanete speciální pouzdro, které obsahuje i náhradní řemínek a nástroj na jeho výměnu.

Objednávání

Limitovaná edice Speedmaster Professional Speedy Tuesday se bude prodávat za 5400 švýcarských franků (cena je bez 8% švýcarské daně z prodeje) a jde o první hodinky, které se budou prodávat pouze online. Objednávat můžete přímo na internetové stránce Omegy.