Otestovali jsme nejnovější notebook od Asusu v ceně ojetého vozu (recenze)

Otestovali jsme nejnovější notebook od Asusu v ceně ojetého vozu (recenze) 1

Nejnovější herní notebook Asus G752VT je velký, objemný a drahý. Dostal 17,3-palcový Full HD displej a speciální design inspirovaný stíhačkami Stealth Fighter. Je nabitý kvalitním hardwarem a cena přesahuje hranici 3 000 €.

Zařízení nám po designové stránce připomínalo těžký tank. Hmotnost 4,5 kg bylo při přenášení opravdu cítit. Jde o téměř dvakrát vyšší hmotnost než při konkurenčním notebooku Gigabyte P35V5 (2,3 kg). Zadní část byla zcela přepracována a rozšířena tak, aby vyhovovala novému chladicímu systému. Znamená to, že model G752 je větší než průměrný notebook s úhlopříčkou 17,3 palce.

Asus ZENBOOK UX330UA: Excelentní ultrabook, který musíte mít

Notebook dostal opravdu skvělý design. Agresivní ostré výfukové otvory kontrastují s prvotřídním měděno hliníkovým šasi. Pokud jde o kvalitu zpracování, už jen samotná hmotnost způsobuje, že je notebook opravdu pevný. Pokud jde o konektivitu, G752 má všechno, co byste mohli potřebovat. Na pravé straně je 3,5 mm konektor pro sluchátka a mikrofon, USB 3.1 typu C, dva porty USB 3.0, mini DisplayPort, port HDMI a gigabitový ethernetový konektor. Na levé straně je zámek Kensington, dva USB 3.0, jednotka Blu-ray a čtečka karet SD.

Klávesnice a Trackpad

G752 má dostatek prostoru na plnohodnotnou klávesnici s numerickou částí. Chicklet klávesy jsou vhodně rozmístěny a celkem pohodlně se na nich píše. Trochu nám však překážel nestandardní font, který byl navíc menší, než je zvykem. Pokud používáte notebook v noci, přijde vám vhod červené podsvícení. S Trackpadem se nám pracovalo velmi dobře. Je velký a na přenosný počítač se systémem Windows pracuje překvapivě citlivě.

Úložný prostor

Model G752 je dostupný v různých konfiguracích, přičemž všechny modely obsahují primární SSD disk a jeden sekundární pevný disk. Takové řešení pro ukládání dat je ideální. Nakolik je systém Windows 10 nainstalován na rychlém SSD, je notebook opravdu velmi svižný. Rychle se zavádí a při otevírání souborů a spouštění programů nečekáte. Větší pevný disk lze použít pro ukládání větších souborů a her. Rychlost SSD je impozantní. Rychlost čtení představuje 1 181 Mb / s a ​​rychlost zápisu 130 Mb / s. Vysoké rychlosti čtení byly dosaženy díky novému rozhraní NVMe.

Asus G752VT – Displej

Použitý 17,3-palcový displej je jedním z nejlepších, jaký jsme kdy na přenosném ci herním počítači viděli. IPS panely poskytují dobrou reprodukci barev, velmi dobrý jas a pozorovací úhly. Kromě toho má panel matné provedení a poskytuje plné 1080p rozlišení. Nechybí technologie NVIDIA G-Sync a vysoká obnovovací frekvence 75 Hz, která umožňuje lepší navigaci na pracovní ploše, plynulejší prohlížení webových stránek či hladší hraní her. Extra 150 Hz na typickém 60 Hz displeji sice není v porovnání s běžnými 120 Hz monitory hodně, ale stále jde o výrazné vylepšení

Možná bude někdo namítnout, že rozlišení 1080p je ve srovnání s 1440p nebo 4K krokem zpět. Nižší rozlišení je pro herní notebook lepším řešením, protože umožňuje mobilní grafické kartě pracovat efektivněji. Pokrytím 86% z barevného gamutu sRGB je model G752 srovnatelný s většinou ostatních herních notebooků. Jeho IPS displej je však mnohem lepší a přesnější než TN panel, na straně druhé se příliš nehodí pro fotografické účely a střih videa. Nižší kontrastní poměr 886: 1 představuje průměr. Bezpochyby však jde o jeden nejlepších displejů na trhu.

Výkon

Pokud uvažujete o koupi tohoto notebooku, měli byste vědět, že existuje ve třech verzích jako G752VL, G752VT a G752VY s grafickými kartami Nvidia GeForce GTX 965M, 970m a 980m. Model G752VT, který jsme měli k dispozici, obsahoval nejnovější procesor Core i7-6700HQ s procesorem Intel Skylake, Nvidia GeForce GTX 970m a 64 GB paměti DDR4 RAM spolu s 128GB SSD a 1TB pevným diskem. Tyto hodnoty mluví samy za sebe.

Baterie

Mírným zklamáním byla výdrž baterie. Při sledování filmů z Netflix, vydržel notebook jednu hodinu s jasem nastaveným na 50%. Velmi snadno se proto může stát, že dvouhodinový film na tomto notebooku nedosledujete. Při běžném používání, včetně sledování videí YouTube, procházení různých webových stránek a používání některých Office aplikací, vydržel G752 něco méně než tři hodiny. Samozřejmostí by proto mělo být hraní her pouze s připojenou nabíječkou.

Celkové hodnocení

Asus G752VT je pozoruhodným, ačkoli nepraktickým herním notebookem. Svým brutálním výkonem a specifikacemi válcuje konkurenci. Poradí si s většinou dnešních her, které si plynule zahrajete při nejvyšších detailech. Bezpochyby nejvíce se nám líbil displej. Závody v etapách Dirt Rally běžely neuvěřitelně hladce a to i díky vysoké obnovovací frekvenci a G-Sync. Pokud vám nevadí větší rozměry a poohlížíte se po výkonném herním notebooku, toto herní dělo jednoznačně doporučujeme.

Plusy

výborný IPS displej,

G-Snyc, frekvence 75 Hz,

vysoký výkon,

design

Mínusy

náchylnost víka displeje na poškrábání,

vysoká hmotnost,

vysoká cena

Cena: cca. 2.000 – 4.000 EUR v závislosti na konfiguraci