PRVNÍ SLOVENSKÝ PRO-WRESTLER MARKUS MYTRA: JE TO TVRDÝ SPORT

PRVNÍ SLOVENSKÝ PRO-WRESTLER MARKUS MYTRA: JE TO TVRDÝ SPORT 1

Profesionální wrestling je fenoménem především v zahraničí, ale u nás nemá téměř žádnou tradici. Změnit se to snaží rodák z Nitry, Markus Mytra, který pravidelně vystupuje v maďarské společnosti Hungarian Championship Wrestling a jeho hvězda stoupá stále vzhůru. Tento wrestler na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku získává stále více fanoušků a začínají se mu ozývat i organizace z jiných zemí. V exkluzivním rozhovoru pro Freshmagazine.eu jsme se s ním promluvili o tréninku, zraněních, veřejnému mínění laiků na tento druh fyzické aktivity a mnohém jiném.

Markus se navíc už toto pondělí (19.9) objeví v zábavném programu Inkognito na TV JOJ, ve kterém známé osobnosti slovenského showbyznysu hádají povolání hosty. Start vysílání je naplánován na 20:35.

Si první profesionální wrestler ze Slovenska. Co tě vůbec přivedlo k wrestlingu?

Spojení fyzické akvitity s prvky show, musíte být atletům, ale také hercem. Nevím poukázat na jednu věc, baví mě to jako celek. Zbožňuji zápasit na tréninku, kde nejsou diváci, představte si tedy, co vyvádím před publikem.

Co obnáší chlebíček profizápasníka? Drina, pot, krev, něco jiného?

Přesně tak, je to dřina, jíst 6x denně, nakupovat a připravovat to. Momentálně se nacházím v nízkosacharidové dietě, která bude trvat 12 týdnů a přestože jsem s ní jen začal, už mi saláty lezou nahoru krkem. Stačí však mít pevnou vůli, sebekázeň a dokázat si odepřít lákadla všedních dní.

Jak finančně náročná je taková kariéra?

Jak jsem již zmiňoval, stravuji se často, většinu příjmu tedy utratím právě na stravu. Je to finančně náročné, protože kromě jídla míjím i na cestování, ringové oblečení a podobně. Nemalé peníze stojí i výživové doplňky, které jsou neodmyslitelnou součástí mého jídelníčku. Momentálně se tak nacházím ve fázi hledání sponzorů.

Kde a jak často momentálně zápasíš?

Působím v maďarské společnosti HCW. Události se konají jednou za dva měsíce, během léta je program nabitější, protože vystupujeme i na comic-conoch či různých hudebních festivalech jako zpestření pro diváky. HCW je v Maďarsku velmi populární a v arénách je stále vyprodáno.

Wrestling patří mezi nejtvrdší fyzické aktivity na světě. S jakými zraněními ses dosud musel vypořádat?

Máš pravdu, přestože si většina lidí myslí opak. Klepu na dřevo, protože mě vážnější zranění zatím nepostihlo , pouze vyvrtnuté koleno a kotník, tedy nic, co by rehabilitace s maséry nedali do pořádku.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Zápasit pro jiné společnosti, získat co nejvíce zkušeností a mít na kontě co největší počet zápasů. Mým cílem je i zisk titulu v HCW, dostat se do USA a získat sponzora.

Co by si poradil lidem, kteří by se chtěli stát Wrestler?

Nenechte se odradit jinými lidmi, i kdyby to byli vaši nejbližší. Musíte na sobě neustále pracovat, ať už v posilovně  nebo v ringu. Vždy se snažte být největšími dříčů v místnosti, v našem byznysu se to cení.

Už za krátký čas svého působení na wrestlingové scéně si získal mnoho fanoušků. Jaké to je?

Je to pro mě stále nová věc, neskutečně mě to těší a především posouvá dál a dobíjí energií. Co vám budu říkat, je to k nezaplacení.

Na profesionální wrestling se laická veřejnost na Slovensku dívá většinou přes prsty. „Divadlo, nahrané souboje“ a podobné termíny ve slovníku nechybí. Jak bys reagoval na takové vyjádření?

Zlobí mě, pokud běžný laik znevažuje wrestlingový byznys. Vždyť pokud nemám ani páru o krasobruslení, nebudu ten sport kritizovat, raději nebudu říkat nic. Je fakt, že wrestling má scénář, souboje jsou předem dohodnuté a jde o mix divadla s fyzickou aktivitou. V tom však spočívá jeho kouzlo. K utkáním vedou zápletky a spory wrestlerů, někdy trvající i několik měsíců. Divák je odrazu ve varu. A co se týče tvrdosti, neznám náročnější sport, sportovní zábavu, nazvěme to jak chceme. Zranění jsou v našem odvětví na denním pořádku a zápasníci častokrát jdou i přes bolest, aby potěšili diváky. Bohužel, v minulosti došlo v ringu ik úmrtím. Není to žádná legrace. Ale mnohdy se smíchem říkám, že být jakkoliv angažován ve wrestlingu je diagnóza, člověk se s tím musí narodit. Není to pro každého.

Kdo má rád opravdové souboje, podívá si box či MMA. No a ten, koho baví Teatro v kombinaci se skvělými zápasy v ringu, upřednostní wrestling. Vše z toho je super a obdivuji každého, kdo se na to dá.