Ovlivňuje izraelský Mosad celosvětové dění?

Ovlivňuje izraelský Mosad celosvětové dění? 1

Tajná zpravodajská služba Izraele, která je známá pod názvem Mosad, což je vlastně zkratka z Organizace pro výzvědné a speciální úkoly, působí po celém světě.

Úkolem Mosadu je sbírat důležité zpravodajské informace o různých lidech, organizacích, ale také o vládních institucích, a následné plánovat a provádět tajné operace výlučně mimo území Izraele. Agenti Mosadu podle více novinářů, ale i expertů na geopolitiku, tahají za nitky celosvětového dění.

Může Mosad ovlivňovat a měnit chod dějin, jak si to mnozí myslí? Mosad versus Jásir Arafat Izraelskou tajnou službu mnohé významné osobnosti obviňují z toho, že v roce 2004 agenti Mosadu otrávili palestinského prezidenta Jásir Arafat, který v roce 1988 formálně vyhlásil vznik palestinského státu ao rok později se stal jeho prezidentem.

Proti Palestinskému státu však byly některé izraelské extremistické skupiny, a mnozí Izraelci si, podle tehdejších průzkumů, přáli Arafata úplně zbavit. Toho se dočkali 11. listopadu 2004, kdy Arafat zemřel ve Francii, kde se léčil z mnoha přetrvávajících nemocí. Podle oficiální verze zemřel palestinský vůdce na rozsáhlou mozkovou mrtvici.

V roce 2013 však švýcarští vědci na podnět Arafatovi manželky Suhy, přišli se šokující informací – v odebraných Arafatových pozůstatcích, ale také v jeho osobních věcech a oblečení se našly vysoké dávky radioaktivního polonia.

Jak se mohlo polonium do jeho těla a osobních věcí dostat je záhadou, ale mnozí experti z toho obviňují právě Mosad a tehdejšího izraelského premiéra Ariela Šarona, který se netajil tím, že se chtěl Arafata zbavit. Měl tedy Mosad prsty v Arafatově smrti, jak si to mnozí novináři a experti na geopolitiku myslí?

 
september11

Mosad a 11. září 2001
Dnes už asi málokdo věří tomu, že útoky na Dvojčata v New Yorku a Pentagonu ve Washingtonu naplánoval Usáma bin Ládin, protože mnohé důkazy – jako například důkazní materiál organizace Architekti a inženýři za pravdu o 11. září, hovoří o opaku.

Oficiální místa se z pochopitelných důvodů k těmto tvrzením nechtějí vyjadřovat – fakta prostě nepustí, a lež má krátké nohy. A aby toho nebylo málo, vše „dovršil“ v roce 2007 bývalý italský prezident Francesco Cossiga, který doslova prohlásil: „Za teroristickým útokem na Ameriku z 11. září 2001 stojí izraelský Mosad a CIA.

Byl proveden z jednoho hlavního důvodu, aby Američané měli dobrý důvod k invazi do Afghánistánu a Iráku.“ Bývalý italský prezident ještě nezapomněl dodat, že kazeta, na níž se Ládin přiznal k těmto teroristickým útokem, je padělkem.

Cossiga sice nepředložil žádné důkazy, a proto je na místě otázka – mohl by si něco takového dovolit říci bývalý italský prezident, který byl ve světě politiky velmi respektovaný? Další důkazy nenechaly na sebe dlouho čekat, protože vyšlo najevo, že Libanonec Alí Al-Džarrá, který byl bratrancem jednoho z únosců amerických letadel Zijád Al-Džarrá, působil jako agent Mosadu.

Je to další důkaz o tom, že i v teroristických útocích na Dvojčata v New Yorku a Pentagonu ve Washingtonu měl prsty izraelský Mosad? Ten Mosad, kde v jeho čele stojí ředitel, který je přímo odpovědný jen izraelskému premiérovi, jelikož Mosad nepodléhá kontrole izraelského parlamentu?

Mosad, který oficiálně vznikl 1. dubna 1951, má podle íránského vedení prsty i v atentátech na íránské jaderné vědce jako například Mostafa Ahmadiové Rosana nebo Masuda Mohammadího, kteří se měli podle některých izraelských politiků podílet na vývoji jaderných zbraní.

Někteří investigativními novináři dokonce o tom, že za těmito atentáty stojí skutečně Mosad, přinesly i důkazy, ale tyto zprávy zůstaly jaksi nepovšimnuty. Tak jak to je tedy s tajnou zpravodajskou službou Izraele, stojí Mosad za celosvětovým děním a tahá za nitky geopolitiky, jak si to myslí mnozí renomovaní novináři a experti? Jaké nové informace o tajných operacích Mosadu ještě vyjdou na povrch za několik let nebo desetiletí?

 
mossad