Artya – unikáty přicházejí

Artya - unikáty přicházejí 1

Na veletrhu SEW Brno 2106 se představí i jedna z nejavantgardnějších společností dnešního hodinářského světa. Značku Artyom založil v roce 2010 Yvan Arpa, „enfant terrible“ švýcarského hodinářství. Za sebou má pozoruhodné úspěchy, jakými jsou DNA Concept pro Romain Jerome, Big Bang pro Hublot a mnoho dalších. V kolekci Artyom například najdeme model, evokující kolo závodního auta, na kterém uvidíme čas, až když pohneme zápěstím a disk se roztočí.

Objevíme tu i hodinky, jejichž číselníky jsou tvořeny z motýlích křídel či listů stromů, pouzdra jsou upraveny umělým bleskem o síle až 1 milion voltů.

Případně zde najdeme v hodinkách zasazeny reálné náboje. Jak jsme se dozvěděli od lokálního distributora, právě kvůli těmto nábojům (které byly vystřeleny a následně bezpečně uzavřeny) byla zásilka držena na celnici téměř 1 měsíc a bylo nutné doložit potvrzení přímo od p. Arpy, že jsou nepoužitelné mimo hodinek. Pokud by muži zákona znali filozofii tvůrce, vážící se k modelové řadě Son Of Gun, reagovali by možná jinak: „Zbraně a náboje ne vždy zabíjejí lidi, čas ale ano. Čas vnímáme, ale nevíme, jaký dlouhý je ten náš. Užívejme si život, každou jednu minutu v něm.“

Každý kus z produkce značky je limitován a to buď 99 kousky, nebo jde o unikátní hodinky, vyrobené v jediném kuse. Společnost je 100% nezávislá, s důsledně vytvořeným týmem méně než deseti lidí. Artyom má vlastní manufakturu, sídlící v Ženevě.

Dá se jasně říci, že jde o firmu, která se vymyká všemu, co je dnes možné vidět v rámci ostatních hodinářských značek. Dobrou zprávou je, že se tyto unikátní hodinky dostávají oficiálně už i na náš trh.