Paříž má „plovoucí kino“ s čluny umožňujícími společenský odstup

Paříž má „plovoucí kino“ s čluny umožňujícími společenský odstup 1

Při prosazování požadavků na společenský odstup se restaurace a letiště po celém světě proměnily v jakási „drive-in kina“, a letos v létě bude v Paříži představeno nové pojetí tohoto konceptu: 150 lidí bude moct sledovat film na velkém plátně z pohodlí svého člunu plovoucího na kanále Bassin de la Villette.

Každoroční akce Paris Plages byla zahájena v roce 2002 a přináší typické znaky léta – palmy, pláže, lehátka a slunečníky – na břehy řeky Seiny. Před několika lety, po intenzivním úklidu a opravách v 19. arrondissementu, otevřelo město tři koupaliště u Bassin de la Villette. Letos tento kanál představí také hlavní atrakci: Kino na vodě (Le Cinéma sur l’Eau).  

Před zahájením 18. července bude vybráno 150 lidí, kteří budou moct strávit večer na jednom z 38 elektrických člunů; ty mohou pojmout 2, 4 nebo 6 osob (rodiny nebo skupiny přátel). Dalších 150 lidí bude moct obsadit lehátko na nábřeží Seiny (Quai de la Seine).

Hlavní atrakcí bude promítání filmu Utop se nebo plav (Le Grand Bain, 2018) o skupině mužů středního věku, kteří začnou jako synchronizovaný plavecký tým. Ještě předtím však sponzor akce, společnost mk2 films, promítne vítězný vstup z jejich soutěže krátkých filmů, která byla zahájena v březnu a zahrnuje filmy vytvořené v karanténě. 

Kino zaujímá významné místo v okrsku,“ říká v tiskové zprávě Elisha Karmitz, jednatel firmy mk2. „Po několikaměsíčním uzavření je to krásný způsob, jak oslavovat.”

Registrace vstupenek je zdarma a otevřená až do 15. července 2020. Další informace naleznete na stránkách www.eteparticulier.paris.fr.