Šokující experimenty nacistů: Toto dělali s vězni

Šokující experimenty nacistů: Toto dělali s vězni 1

Každý den směřovaly přeplněné vlaky Židů do vyhlazovacích táborů. Kromě plynových komor nešťastníky čekali i operační sály. Nacističtí doktoři neplánovali řešit zdravotní problémy zajatců. Rádi si hráli, týrali, a tak trochu experimentovali. Jak s cynismem říkali, materiálu je dost i na nepovedené pokusy.

Objevování fosforu
Fosfor byl nasazen v druhé světové válce jako účinná chemická zbraň, která se ale testovala v nemocnicích tábora Buchenwald. Měla vysokou míru účinnosti a leptala, pálila, likvidovala vězně tak krutě, že působila nejen odstrašujícím způsobem, ale i likvidačně.

Právě nemocnice koncentračních táborů byly testovací místa pro chemické zbraně. Fosfor se jevil jako účinný. Mnoho jiných látek zůstalo jen ve stadiu testování. Vedlejší účinky každého experimentu však byly fatální.

Malárie
V našich končinách se nevyskytuje, ale během druhé světové války se začínala aplikovat v rámci zákopové války. Němci získali kmeny malárie a kde jinde by byl prostor na jejich testování, ne-li v nemocnici. Malárie se nakonec neuchytila, ale také v pracovních táborech se vyskytovala často, jako někde v tropické nemocnici.

 
5_19_3

Otrava mořskou vodou
V exkluzivním klubu lidí, kteří měli pít jen mořskou vodu, se ocitlo 44 vězňů. Cílem bylo odhalit, jaké změny vyvolává v těle jen pití slané vody. Snažili se eliminovat nežádoucí účinky, aby bylo možné pít i slanou vodu. Žádné jídlo, žádná jiná voda než mořská. Většina obětí zemřela v horečkách s halucinacemi a v průjmech. Ani dnes neumíme přežít jen ze slané vody.

Limity lidské výdrže Dachau bylo místo, kde se testovala lidská odolnost ve všech směrech. Speciální podmínky simulovaly extrémní výšku i hloubku. Testovala se rychlost, i pevnost svalů. Hraniční situace se nesimulovali, ale doslova prožívali. Závěry pevnosti lidského těla tvořily součást lékařských experimentů čas i důvod smrti se precizně zaznamenával.

Důkazy židovské podřízenosti
Cílem Nacistů bylo prezentovat postavení nadlidí. Za tímto účelem vzniklo panoptikum ze 115 lidí, kteří byli vykuchání, preparovaní a usmrcení na operačním stole s jediným cílem. Dokázat, že jsou méně hodnou existencí. Oběti byly vybírány podle speciálních parametrů a pod záminkou fyzické lékařské prohlídky už po pár hodinách sloužily jako důkazy o šílenosti německé posedlosti nadřazenou rasou.

Dvojčata
Asi největší posedlost doktora Mengeleho. Zkoumání dvojčat. Jejich vnímání bolesti, rozebírání na vnitřní orgány a hledání odlišností a spojitostí. Dvojčata se staly součástí experimentů s operacemi zaživa, transplantacemi, výměnami rohovek. Jednoduše, co si Mengele ráno usmyslel, odpoledne se již operovalo. Pokud nebyly anestetika, nikomu to nevadilo. Stačily dobré špunty do uší.