PARTA PARKOURISTŮ Z TRENČÍNA PŘEDVEDLA ZAJÍMAVÉ AKROBATICKÉ KOUSKY PŘÍMO NA SPIŠSKÉM HRADĚ

PARTA PARKOURISTŮ Z TRENČÍNA PŘEDVEDLA ZAJÍMAVÉ AKROBATICKÉ KOUSKY PŘÍMO NA SPIŠSKÉM HRADĚ 1

Projekt z našich končin, který si určitě zaslouží místo i na našem portálu. Parta parkourista z Trenčína přišla se zajímavým způsobem jako představit Slovákem a zbytku světa naše kulturní bohatství.

Hlavní člen pětičlenné skupiny Dominik Souhrada se pro deník dnes24.sk vyjádřil, že jde o projekt s názvem Castle Run, který je krátký dokument s cílem odprezentovat naše hrady.

„Snažíme se uměním pohybu jako je parkour, freerun, street workout, ukázat osm Slovenských hradů, které budou později spojeny do celovečerního dokumentu, prozradil Dominik.”

„Parkour je umění pohybu dostat se z jednoho bodu do druhého zdoláváním překážek pomocí vlastního těla. Když jsme dělali dokument o slovenské přírodě zjistili jsme, že na Slovensku je mnoho pěkných hradů a ne všichni je znají. Rozhodli jsme se je tedy přiblížit lidem i tímto způsobem, protože na hradech jsou na parkour vhodné podmínky, “

Hradby Spišského hradu jsou v pořadí již čtvrtou praporkem našich chlapců. Předtím stihli originálním stylem zdolat opevnění a zdokumentovat Beckov, Devín a Trenčianský hrad.