KOUZLO SAN FRANCISCA – IKONICKÝ MOST, KOPCOVITÉ ULIČKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTO V CALIFORNII

KOUZLO SAN FRANCISCA – IKONICKÝ MOST, KOPCOVITÉ ULIČKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTO V CALIFORNII 1

San Francisco je půvabné a na první pohled vás hned okouzlí. Čím? Hlavně svými typickými kopcovitých uličkami, atmosférou a přívětivým obyvatelstvem, mezi kterým najdeme ještě stále mnoho hippies. Ne nadarmo je považováno za nejkrásnější město v Californii.

Dominantou San Francisca je známý Golden Gate Bridge, který dostavěli v roce 1937. Právě díky němu si město vysloužilo přezdívku Golden Gate City. Chcete-li se u mostu vyfotit, musíte mít štěstí na počasí, protože většinou se utápí v mlze. Podnebí je tu o něco chladnější než v ostatních městech sluneční Californie. Vděčíme za  to studenému mořskému proudu, který omývá jeho západní pobřeží.

Nezapomeňte také navštívit Lombard Street, ulici ozdobenou květinovými záhony, ze které se vám naskytne velkolepá panorama na město. Na Broderic street jsou postaveny rady barevných domů, který jeden z nich sloužil k natáčení Olsen Twins.

Při návštěvě San Francisca byste si neměli nechat ujít ochutnávku ryb ve Fisherman ‚s Wharf. Mořské plody jsou čerstvé a jejich chuť je znamenitá. Projděte se po molu až k Pier 39, kde každý den najdete ležet tuleňů na dřevěných deskách.

Odtud se vám nabídne pěkný výhled na Alcatraz, v minulosti jedné z nejstřeženějších věznic. Za pár dolarů si můžete kolem něj koupit okružní plavbu lodí. Novodobě slouží jako muzeum, takže zvědavci si určitě zakoupí i prohlídku po Alcatrazu.