Perfektní den v Singapuru

Perfektní den v Singapuru 1

Na zemi o velikosti dvou třetin New York City toho Singapur nabízí opravdu hodně: celou škálu zábavy, nakupování a restaurací patřících k nejlepším na světě. K tomu připočtěte superefektivní (a ekonomický) systém dopravy, takže je možné navštívit většinu hlavních pamětihodností a klíčových okrsků Singapuru v jediném dnu. I když budete mít k dispozici jen jeden den, můžete okusit to nejlepší z nabídky města. Vezměte si láhev s vodou a deštník (pro případ slunečného počasí i deště) a ponořte se do Lvího města.

 

Ráno a dopoledne

Vstaňte časně a dejte si snídani spolu s místními v Tiong Bahru, což je obytná čtvrť z 30. let 20. století, která má neoficiální status nejmódnějšího okrsku Singapuru. Ulovte si místo v patře v nákupním centru Tiong Bahru Food Centre a objednejte si typickou „kompletní snídani“: vejce s trochou sójové omáčky a s bílým pepřem a toast s kokosovou pomazánkou kaya, spolu s tradiční kávou (kopi). Pokud dáváte přednost snídani v západním stylu, vydejte se do podniku Forty Hands; jeho proslulá káva a „velké snídaně“ Vás jistě uspokojí. Až budete nasyceni, prohlédněte si tržiště s čerstvými potravinami, kde prodejci nabízejí závratnou škálu tropického ovoce, masa a slavných singapurských orchidejí.

Pokud toužíte po další kávě nebo svačině, zamiřte do pekařství Tiong Bahru, kde dostanete čerstvé croissanty a křehký koláč kouign amman, a pak nasedněte na metro MRT a vydejte se do futuristického parku Gardens by the Bay, který je kvetoucím srdcem zahradního města. Dostavte se sem brzy, abyste se vyhnuli davům, a zakuste výšky v OCBC Skyway a v klimatizovaných sklenících Cooled Conservatories (obojí se otvírá v 9 hod.), které určitě stojí za cenu vstupného. Venku se nachází muzeum Heritage Garden, které Vás provede historií a kulturou tří hlavních etnických skupin Singapuru i jeho koloniální minulostí prostřednictvím řady interaktivních expozicí.

Perfektní den v Singapuru 2

Odpoledne

Po krátkém přehledu pestré historie Singapuru se zastavte v Národním muzeu. Stejně jako samotný Singapur je dobře organizované: projděte si expozici „700 let Singapuru“ a obdivujte budovu, ve které je umístěna. Malé i velké děti ocení nedaleké muzeum hraček Mint Toy Museum, které je plné retro hraček z více jak 40 zemí světa.  

Máte hlad? Dejte si základní jídlo singapurské indické komunity, placky roti prata, které si můžete objednat v kterémkoli z barevných obchodů lemujících ulice v okrsku Little India („malá Indie“), další kousek cesty metrem MRT. Dejte si vychlazené pivo nebo čerstvou kokosovou vodou v živé atmosféře a k tomu přikusujte čerstvé máslové placky roti namáčené do kari omáčky. Jakmile dojíte, vydejte se na průzkum uličky plné koření, olejů, medicín a podivných věštců. Hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman Temple Vám umožní nahlédnout na hinduistické rituály.

Pokud Vás lákají zářící světla nákupní ulice Orchard Road, zastavte se v prodejně Keepers, která je zásobena zbožím od singapurských designérů a řemeslníků a nachází se na skvělém místě: zde si můžete koupit něco originálního singapurského. Úroveň ulice je ideální na procházení se a pozorování lidí, pamatujte však na to, že pokud se vydáte do podzemního nákupního labyrintu ION Orchard, budete nejspíš potřebovat GPS, abyste pak našli cestu ven! V jiném případě můžete jít z okrsku Little India jižním směrem, až se dostanete do okrsku Kampong Glam lemovaného butiky a s rušnou ulicí Haji Lane.

 

Večer

Když slunce zapadne a teplota poklesne, vydejte se do střešního baru a pozorujte rozsvěcující se panorama Singapuru. Pohled z ptačí perspektivy budete mít z balkonu salonku Ku De Ta, který se nachází na vrcholu ikonické budovy Marina Bay Sands Hotel 5*, anebo zamiřte do střešního baru Lantern v Fullerton Bay Hotelu a obsaďte si dobré místo pro pozorování Wonder Full, největší světelné a vodní show v jihovýchodní Asie (denně ve 20 hod. a 21,30, v pátek a sobotu navíc ve 23 hod.).

Akční nabídka Marina Bay Sands Hotel 

Až utratíte celé jmění za pití (alkohol je v Singapuru pověstně drahý, tím spíše v luxusnějších barech), nastane čas se podívat po dalším slavném singapurském pokrmu: sate (satay). V noci se podnik Lau Pa Sat, kam chodí zaměstnanci z města na oběd, mění v obrovskou venkovní grilovací party, kde od 19 hod. láká vůně grilovaného masa lidi ze široka daleka. Každý stánek nabízí svoji jedinečnou příchuť, takže si objednejte pár grilovaných „špízů“ sate u jednoho stánku, a pak se přesuňte k dalšímu.

Pokud ještě máte energii v zásobě, přejděte do centru nočního života na Club Street v Chinatown (čínské čtvrti) a připojte se k davům hostů, kteří ochutnávají zdejší závratnou škálu drinků a koktejlů, řemeslného piva a drahých vín ve svérázných barech v prodejnách (zeptejte se na specialitu dne, která může být levnější). V pátek a sobotu večer zamíří bavící se dav i do ulice, kde pije pod širým nebem – ulice je tehdy pro auta uzavřená. V té době už nejspíše začnete myslet na spánek. Přitom je však nutné říct, že DJové v klubech Zouk, Pangaea a Attica se teprve zahřívají… 

Akční nabídka ubytování zde