PODÍVEJTE SE, JAK SE CESTOVALO PRVNÍ TŘÍDOU V ROCE 1989

PODÍVEJTE SE, JAK SE CESTOVALO PRVNÍ TŘÍDOU V ROCE 1989 1

S příchodem nových služeb nabírá cestování první třídou každým rokem nový význam. O tom, jak vypadá cestování leteckou společností, která nabízí více než jen první třídu jste se dozvěděli minule. V tomto článku se přeneseme do roku 1989, do doby, kdy společnost MGM Grand Air povýšila cestování letadlem na luxus s výhodami.

Právě tehdy chartrová letecká společnost nabízela služby první třídy na trase Los Angeles – New York a naopak. Tehdy si let mohli dovolit jen zámožní klienti a k ​​letenkám MGM Grand Class se dostali jen ti vyvolení, kteří cestovali za obchodem, přesněji 33 pasažérů na jedné trase.

První rozdíly cestující pociťovali už před samotným příjezdem na letiště, když je vyzdvihla osobní limuzína. Následovala kontrola na vlastním terminálu bez zbytečného čekání a poslíček, který je spolehlivě odlehčil od zavazadel.

Cestující první třídy měli k dispozici vlastní čekárny s občerstvením a různými nápoji, včetně televize, telefonů či zasedací místnosti. V případě jakýchkoliv dotazů a problémů se mohli obrátit na přiřazeného asistenta.

Během letu jim aerolinie dopřáli maximální komfort a služby, o jakých se běžným smrtelníkům ani nesnilo. Mísy plné speciálních druhů jídel čekaly na každého, kdo měl samostatné polohovatelné křeslo s vlastním monitorem a telefonem. Nesměla chybět velká a bar, ve kterém se nalévali ty nejlepší nápoje ve výši několika tisíc kilometrů nad zemí. Ani po přistání letadla se péče o podnikatele neskončila. Zatímco se cestující přesouvali z letadla dlouhými chodbami letiště, jejich zavazadla se již nacházela v kufru limuzíny s řidičem, který čekal na to, aby mu cestující řekl, kam ho má odvézt.

Ne nadarmo se společnost držela hesla: „Všechno ostatní by mělo nazývat druhá třída.“