Podívejte se na bronzové hodinky pod lupou

Podívejte se na bronzové hodinky pod lupou 1

Bronzové hodinky jsou atraktivní, ale také problematické.

Pokud patříte k lidem, kterým se líbí kovové předměty, tak právě pro Vás zde máme bronzové hodinky. Pojďte se s námi podívat detailněji, proč s ním hodinářské značky pracují stále raději.

Možná to bude znít zvláštně, ale k objevení bronzu pro hodinářský průmysl pomohli mořeplavci a námořní obchodníci. Ti všichni věděli, že bronz vyniká vysokou odolností vůči opotřebení a účinkům slané vody. Bylo zcela logické, že se bronz později etabloval v hodinách a hodinkách, které měly co do činění s mořem a a oceány.

Od námořních chronometrů přes potápěčské přístroje až po potápěčské hodinky – zde všude bronz dokazoval, že oxidaci, jindy chápáno jako velké mínus, mu může v podobě tenké povrchové vrstvy měděné patiny, což je směs hydroxidu, chloridu a uhličitanu mědi, poskytnout stabilní ochranu proti dalšímu znehodnocení.

ruka

Revoluci v hodinářství přineslo používání bronzu jako materiálu. Bronz sám o sobě má tři velké výhody oproti klasickým materiálům. Bronz navíc patří ke kovům a jeho první výhodou je snadná obrobitelnost jako materiálu. To mu dává hodně možností použití. Druhou výhodou je možnost jeho zabarvení. Toho lze docílit měněním složení, například hliníkový, červený.

V současné době to vypadá jako by bronz neměl žádné omezení v barvách. A třetí fantastická výhoda je, že bronz nepodléhá času. Naopak působením času se na něm odrází styl majitele, a tvoří se postupně ochranný obal. Nejsou na něm škrábance, ani jiná poškození. Proto bude v budoucnu bronz jako materiál hodně používán a dá tvůrcům hodinek nové možnosti, a navíc působením času bude každý kus opravdu originál.