Podívejte se na hodinky Jamese Bonda v nejnovějším snímku Spectre

Podívejte se na hodinky Jamese Bonda v nejnovějším snímku Spectre 1

První snímky nejnovější bondovky nazvané Spectre již kolují po internetu a čím více se blížíme k datu premiéry, tím je to vzrušující. Pokud jste fanouškem filmového zpracování agenta 007 od jeho začátků, víte velmi dobře, že v žádném filmu se britský agent jménem James Bond neobešel bez svých hodinek.

Fleming, autor špionážních románů, je v knize zmínil pouze jednou. Byly to hodinky Rolex Oyster Perpetual 6538. Popsal je jako zařízení, které slouží na něco víc, než jen na zobrazování času.

Nás teď zajímá aktuální snímek a už první fotografie ve vysokém rozlišení nám nabízejí pohled na aktuální hodinky Jamese Bonda, které budou jeho nejspolehlivějším společníkem během celého filmu.

Je to model Omega Seamaster 300 Master Co-Axial na textilním řemínku NATO v šedo-černé barevné kombinaci. Na stejném řemínku nosil své Rolexky Sean Connery ve snímku Goldfinger, menší pocta ze strany Omegy.

Ačkoli tyto hodinky představili pouze na loňském Baselworldu, na zápěstí agenta se objevují nejčastěji. Osobně mě výběr hodinek pro Jamese Bonda potěšil, nejen po technické stránce, ale rovněž pro barevný šedo-černou kombinaci, která odpovídá barvám oficiálního plakátu snímky Spectre.

Hodinky Omega Seamaster 300 byly představeny již v roce 1957 a určené výhradně pro potápěče a profesionály, kteří pracovali pod vodou. Po více než půl století přišla Omega s novou verzí Seamaster 300 v rozšířené úpravě připravené pro novou generaci dobrodruhů na souši a v oceánech.

Omega Seamaster 300, Ref. 233.30.41.21.01.001, 41mm, ocel, automatický kalibr 8400, Master Co- Axial, odolnost magnetickému poli o síle 15 000 gaussů, rezerva chodu 60 hodin, keramická luneta s číslicemi Liquidmetal®, voděodolné do 300M, cena na ocelovém náramku 5310 €