Podívejte, z čeho se skládá iPhone 6, jehož výrobní cena je 227 dolarů

Podívejte, z čeho se skládá iPhone 6, jehož výrobní cena je 227 dolarů 1

Letošní konference Apple, která se nesla v bohaté nadílce nových produktů v podobě hodinek Apple Watch a dvou smartphonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus zanechala v technologickém světě mnoho otázek. Ty nejhlavnější ze strany zákazníků a nepřející se týkají hlavně budoucnosti společnosti Apple. Inženýři gigantického jablíčka v tom mají zcela jasno a věří, že jejich očekávání se naplní, stejně jako tomu bylo doposud ve většině případů.

Je zajímavé, sledovat jak se od roku 2007 ten čas měnil a s ním i velikosti displejů iPhonů. Z 3,7 palcového displeje na rovných 5,5. Před třemi lety nemyslitelné, ale v současnosti je to skutečnost. O novém smartphonu se napsalo už leccos, první doteky, pocity, fotografie na Islandu, ale i pády. Stránka Business Insider zveřejnila video, ve kterém názorně popisuje komponenty a jejich výrobny ceny, z něhož se skládá iPhone 6.

O přesný popis se postarali technici z iFixit, kteří se, tak jako u předešlých novinek pod kapotu nového iPhone, podívali mezi prvními. Na své stránce zveřejnili, že celkové výrobní náklady iPhone 6 se pohybují kolem 227 dolarů a při iPhone 6 Plus 243 dolarů. Ve srovnání s předchozí verzí iPhone 5S to tvoří 15% nárůst.