Podlahové krytiny vhodné pro domácí mazlíčky

Podlahové krytiny vhodné pro domácí mazlíčky 1

Domácí mazlíčky máme rádi, avšak nemáme rádi daň, kterou si vybírají na našich podlahách. Když budete mít doma vhodnou podlahu, nebudete se muset bát o ni ani o své čtyřnohé členy rodiny.

Velká část domácností má také domácí mazlíčky. Ti však mohou být tvrdí k některým typům podlahy. Jedním z největších problémů u domácích mazlíčků jsou jejich drápy. Pokud jim je nezastřihujete, mohou poškrábat dřevo nebo laminát. Mnohá zvířata také línají a mohou zapomenout, že jsou čistotná. Dobrou zprávou pro Vás je, že existuje mnoho druhů pevných podlah, které jsou vhodné i pro majitele zvířecích mazlíčků.  

Populární možností je vinylová podlaha, kterou byste měli zvážit. Vinylové pláty i dlaždice jsou mimořádně trvanlivé a odolné vůči vlhkosti a vzniku škrábanců nebo rýh. Také se snadno udržují. Avšak kvůli odolnosti nemusíte obětovat vzhled. Vinylové podlahy nabízejí široký výběr barev a vzorů. K dostání je také vinylová krytina, která vypadá jako dřevo nebo kámen. Další výhodou vinylu je, že změkčuje zvuk dopadu drápů, když po ní Vaši mazlíčci chodí.

Laminátová podlaha Vám dá vzhled dřeva a zároveň odolný povrch pro Vaše domácí mazlíčky. Nemusíte se tolik obávat vlhkosti, vytvoření rýh nebo škrábanců. Avšak přestože je laminát odolnější vůči vlhkosti, musíte z něj rychle uklízet rozlité tekutiny, abyste předešli dlouhodobému poškození podlahy.

Některé typy podlahových krytin mají také své imitace, např. dřevo. Dřevěné podlahy a domácí mazlíčci, to nejde příliš dohromady. Pokud Váš mazlíček udělá na dřevěné podlaze loužičku, musíte ji ihned vytřít mopem, protože na deskách může vytvořit skvrnu nebo ji pokroutit. Jeho drápy a hračky mohou na dřevěné podlaze napáchat spoušť. Nejlepší rada, když máte domácí mazlíčky a chcete dřevěnou podlahu? Stříhejte jim drápy a jejich hračky nechávejte v jiné místnosti.

Nezapomínejte proto při výběru podlahy pamatovat také na svého zvířecího mazlíčka. Vyberte si vhodnou podlahu, aby se cítil doma a Vy měli klid v duši. Poraďte se s prodejcem v prodejně podlahových krytin, který Vám poradí, jaká je nejlepší krytina do Vašeho domova.

***

Podlahová krytina pro majitele koček

Když budete kupovat novou podlahovou krytinu, nezapomeňte na to, že kočky potřebují pohodlí. Když budete příště renovovat místnost, zvažte přitom možnosti, které jsou ideální pro kočky a samozřejmě i zbytek rodiny. Ať už si zvolíte jakoukoli podlahu, pamatujte na to, že je dobré Vašim kočkám stříhat drápky.

 

Vhodné materiály: 

  • Masivní dřevo – je to pro kočky skvělá podlahová krytina, protože je odolná vůči poškrábání a odření. Některé dřevěné krytiny mají speciální ještě odolnější ochranný nátěr, takže jsou tak pevné, že prakticky odolají jakémukoli mechanickému poškození. Musíte však přitom samozřejmě dávat pozor na množství vlhkosti, takže pod umyvadla dávejte nepromokavé rohožky a vždy rychle osušte loužičky od Vašich domácích mazlíčků.
  • Laminát – protože se skládá z více vrstev, je nepřekonatelný v odolnosti vůči opotřebení a skvrnám, takže je vhodný i pro majitele koček. V dnešní době seženete laminát, který realisticky imituje povrch jiných dražších přírodních materiálů jako je dřevo nebo kámen. Pokud chcete laminát s unikátním vzhledem, podívejte se na nabídku širokých podlahových desek s umělým poškrábáním a „zestařením“. Na povrchu s texturou se rovněž kočce lépe pohybuje.
  • Luxusní vinylové dlaždice – pomocí nich získáte přírodní krásu dřeva nebo kamene spolu s pohodlím a odolností, které chcete pro Vaši kočku. Luxusní vinylové dlaždice realisticky imitují kámen nebo keramiku na měkkém povrchu, který je teplý a pohodlný pro kočičí tlapky. Dlaždice o rozměrech 40 cm skvěle odolávají působení provozu, škrábancům, skvrnám i rozlité vodě.
  • Luxusní vinylové desky – snadno se pokládají a imitují dřevěné desky, přičemž jsou zároveň pevnější a odolnější vůči vodě. Luxusní vinyl se snadno čistí a udržuje a na rozdíl od tvrdých a studených keramických či porcelánových dlaždic se po něm bude Vaší kočce jistěji a příjemněji chodit.

Tyto podlahové krytiny vhodné pro kočky jsou k dostání v řadě stylů a odpovídají řadě domácích rozpočtů. Když vyberete vhodnou podlahovou krytinu pro Vaši kočku, získáte trvalé pohodlí pro sebe i svého kočičího člena rodiny.