Porsche 911 Turbo S Exclusive Series: brutální limitky za čtvrt milionu!

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series: brutální limitky za čtvrt milionu! 1

Neprošel ani měsíc od doby co byla vyrobena miliontá 911-tka, a německá značka oznámila další milník. Představila Porsche 911 Turbo S Exclusive Series spadající do nové exkluzivní série ze které se vyrobí pouze 500 kusů. Bude se prodávat za čtvrt milionu eur.

Pohonná jednotka, jejíž součástí je sedmistupňová převodovka PDK, umožňuje vystřelit z nuly na 100 km/h za 2,8 sekundy a dosáhnout max. rychlost až 330 km/h. Exkluzivní, však není jen to, co se nachází pod kapotou, exkluzivní je i jeho exteriér a interiér vozu. Ručně vyráběný supersport představuje novou estetiku zevnitř i zvenku, přičemž lze hovořit o úplném novém autě. Spolu s automobilem se budou prodávat i lifestyle hodinky Porsche Design Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series.

Vlastníte jedno z těchto aut? Podívejte se na své zápěstí!

Srdcem tohoto Herkula je plochý 3,8-litrový motor s dvojitým turbem, který generuje 607 koní a poskytuje točivý moment 750 Nm. Nárůst o 27 koní ve srovnání se standardním modelem Turbo S je opravdu cítit. Nové coupé je ve srovnání s ním o 3 sekundy rychlejší. K dispozici jsou systémy jako Porsche Dynamic Chassis Control a Porsche Active Suspension Management s balíkem Sport Chrono, které jsou obvykle dostupné pouze za příplatek. 20palcová centrální uzamykací kola mají opravdu co dělat. Jejich brzdný čas na minimum zkracuje systém Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB).

Designové prvky Exclusive Series Coupe zahrnují rozsáhlé použití kompozitních materiálů, jako jsou střešní krytiny z uhlíkových vláken, boční prahy a víko zavazadlového prostoru. Aerodynamika je zdůrazněna integrovanými prvky Aerokit. Ty zahrnují nový přední spoiler, propracovanou kapotu (s pevným spoilerem a bočními křídly) a automatické zadní křídlo. Super sportovní auto se prezentuje ve zlatém kovovém laku, který kontrastuje s dvěma pásky z uhlíkových vláken na střeše a zadní části. Pilota a spolujezdce v interiéru hýčkají ozdobné prvky z uhlíkových vláken spolu s koženými sedadly nastavitelnými v 18-ti polohách, zvukový systém Burmester a systémem Porsche Communication Management.

Pro připomenutí exkluzivity tohoto auta, vyvinula společnost Porsche Design model hodinek Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series. Hodinky v ceně 9 950 eur vyzařují stejnou auru jako samotné vozidlo a k dispozici budou pouze majitelům automobilů. Exkluzivní Porsche 911 Turbo S se bude ručně vyrábět v novém ateliéru Porsche Exclusive Manufaktur v Zuffenhausene. Ze supersportu se vyrobí pouze 500 kusů, přičemž cena za každý z nich byla stanovena na 257 500 USD.