Apple Ipad Pro? nový tablet superlativů?

Apple Ipad Pro? nový tablet superlativů? 1

Apple prostřednictvím svého nového zařízení iPad Pro opět posouvá technologické hranice a udává směr. Nový obří tablet iPad Pro uvádí mnohých do rozpaků. Je to ještě tablet nebo spíše notebook? Ve skutečnosti jde o zcela nové zařízení a proto je výše uvedená otázka irelevantní.

iPad Pro byl navržen tak, aby inspiroval. Je to v podstatě iPad s 12,9-palcovým dotykovým displejem optimalizovaným pro nový stylus. S tloušťkou pouhých 6,9 mm je pozoruhodně tenký a překvapivě lehký. Jeho hmotnost 713 gramů je přibližně stejná jako hmotnost iPadu z roku 2010. překvapivější je asi to, že iPady jsou na trhu od roku 2010. Také máte ten pocit, jako by tu byly už mnohem dříve?

Na první pohled vypadá iPad Pro jako každý jiný iPad, až na jeho velikost. Existují však jemné rozdíly, které si všimnete až na druhý pohled. Čtyři reproduktory umístěné na každém rohu se hned tak lehce nevidí. Automaticky přizpůsobují zvuk podle toho, jak tablet držíte v ruce. Objem zvuku je asi třikrát větší ve srovnání s iPad Air. Zvuk je velmi vyvážený a k dispozici je i velké množství basů. Nový A9X 64bitový čip přináší fenomenální výkon. S tímto tabletem není problém upravovat 4K video nebo hrát 3D hry na 60fps. Díky fenomenálnímu výkonu, může být spuštěno několik aplikací najednou, což je zvláště užitečné při práci s dokumenty.

Displej nového tabletu je kapitolou samou o sobě. iPad Pro má nejvyšší rozlišení ve srovnání s libovolným zařízením se systémem iOS přičemž zobrazuje až 5,6 milionu obrazových bodů. To je nejostřejší, nejjasnější a nejživější obraz jaký jsme kdy viděli. Dalším trikem je, že obnovovací frekvence displeje se automaticky snižuje v případě, že se na obrazovce nic neděje a zvyšuje, jakmile začnete tablet používat. Výsledek? Lepší výdrž baterie, která je až 10 hodin.

To nejlepší však nakonec. To, co dělá z nového tabletu iPad Pro luxusní kousek je vlastní příslušenství. Velmi schopná klávesnice velmi dobrý stylus dělají z tohoto supervelkého  tabletu to, čím chcete, aby byl. Přeměňuje ho na psací nástroj, technickou platformu, skicák či profesionální nástroj na střih videa. To vše stisknutím tlačítka nebo dotykem stylusu. Přitom nemluvíme o tradičním laptopu ale tabletě. Top end verze je pěkně drahá a s příslušenstvím stojí přes 1000 €.

V případě, že ho jednou budete držet v ruce, nebude vás více zajímat rozdíl mezi tabletem, notebookem nebo stolním počítačem – budete chtít iPad Pro. Nové zařízení od Apple, které prakticky definuje novou kategorii o sobě.