BURJ Al ARAB  V DUBAJI TAK JAK HO NEZNÁTE

BURJ Al ARAB  V DUBAJI TAK JAK HO NEZNÁTE 1

Na severní straně, která má tvar vějíře, zase najdete dva bazény (jeden sladkovodní a jeden se slanou vodou), několik nových restaurací a barů. 100 metrů stavby zasahuje do Perského zálivu. Byla vyrobena z oceli. Váží asi 5000 tun. Její palubu postavili loděnice ve Finsku a v současnosti ji v šesti dodávkách přepravují do Dubaje. Poslední části paluby dorazí do poloviny února. Hosté si ji budou moci vychutnat někdy na jaře. Nová paluba se soukromými plážemi by měla přispět k posílení postavení hotelu v světové špičce.

Debut nové hotelové paluby se soukromými plážemi by měl do určité míry posílit postavení hotelu jako jednoho z nejlepších ve Spojených arabských emirátech a po celém světě. O pohodlí hostů se zde už nyní stará až 1600 zaměstnanců.

Přestože odvážné arabské barevné motivy, arabské koberce a plátkové zlato nemusí být po chuti všem zahraničním hostům, hotel se stal několikanásobným vítězem různých soutěží o nejlepší hotel. Kromě toho, že poskytuje ubytování, je také místem různých oslav a akcí s extravagantními ohňostroji. U příležitosti stého výročí automobilky Aston Martin přistál na střeše tohoto hotelu nový Aston Martin Vanquish. Hrál se zde také pozoruhodný tenisový zápas mezi Andrem Agassim a Rogerem Federerem. Za dvoulůžkový pokoj v tomto hotelu zaplatíte minimálně 1000 € / noc.