Porsche Design Tower Miami: pouze několik šťastlivců a znalců automobilů

Porsche Design Tower Miami: pouze několik šťastlivců a znalců automobilů 1

Pro pár šťastných majitelů exotických automobilů byla postavena tato netradiční stavba Porsche Design Tower. Nachází se v Miami a byla otevřena loni v září. Mrakodrap se 60-ti podlažími je určen pro komunitu, která pokládá své vozy za umělecká díla a chce je vystavit na odiv.

Jde o debut skupiny Porsche Design v oblasti nemovitostí. Luxusní budova je 195 metrů vysoká a je jednou z nejvyšších budov v Sunny Isles Beach. Jde o výsledek společného úsilí Michaela a Gila Dezerovců – známého otce a syna, kteří jsou také vášnivými sběrateli automobilů. Vlastní více než 1500 vozidel v muzeu aut v Miami. Každý, z 132 luxusních bytů obsahuje vlastní skleněnou zástěnu, za kterou se nachází  garáž integrovaná do celkového designu obydlí. Jde o to, ukázat nejvzácnější skvosty návštěvníkům s muzejní teatrálností.

Pro usnadnění parkování slouží patentovaný zvedací systém, jediný svého druhu, pojmenovaný Dezervator. Robotické rameno naloží vozidlo do výtahu (s řidičem uvnitř) a za pomalého otáčení vyveze na požadované patro. Všechny byty jsou špičkově vybavené. Nabízejí jedinečné výhledy na oceán (přes okna od sahající od podlahy až ke stropu) jakož i bohaté vybavení v podobě bazénu a terasy vybavené vnější kuchyní.

Pro znalce, kteří chtějí vystavovat více než pouze jeden automobil, jsou k dispozici soukromé galerie (za 1.800.000 resp. 2.500.000 USD). Pojmou čtyři až devět automobilů a mohou být nakonfigurováné tak aby zahrnovaly obývací pokoj, vlastní bar a kulečníkový stůl. Na vrcholu nabídky je penthouse o rozloze 19.043 metrů čtverečních, který se rozprostírá na čtyřech nejvyšších patrech. Poskytuje výstavní prostory pro 11 automobilů i dva soukromé bazény, čtyři apartmány, šest koupelen, dva balkony s kuchyní a střešní terasu. Za cenu 6.300.000 resp. 32.500.000 USD je na prodej k dispozici posledních šest rezidencí.

Všichni obyvatelé mrakodrapu mohou využívat wellness, taneční sál, kino a herní místnosti vybavené závodními simulátory. Třešničkou na dortu je specializovaná autorecepce, která se stará o pravidelnou údržbu zahrnující např. výměnu pneumatik či oleje.