Důkazy, že ve vesmíru nejsme sami

Důkazy, že ve vesmíru nejsme sami 1

Stačí se probudit a podívat pravdě do očí. Znaky, že ve vesmíru nejsme sami, jsou přítomny už od antiky. Zapomeňme na hypotézy, že egyptské pyramidy postavili ufoni. Máme mnohem hmatatelnější důkazy o tom, že Země je pro ně tak trochu letním sídlem. A už pěkně dávno.

Jistější než Bible
Příběhem v Bibli věří tolik lidí, že se kvůli tomu začínají války. Mají přitom mnohem menší pravdivostní hodnotu, než například italská malba z patnáctého století s názvem Madonna se svatým Janem. Na obraze je jasně vidět Madonnu a muže, který vyjeveně hledí na neznámý objekt na obloze. Podle znaků jde zjevně o UFO. Zachycené tak věrně, jako písmo svaté.

 
alien39

Ufoni jsou z Jupiteru
V roce 2013 italští astronomové zkoumali jeden z měsíců Jupitera jménem Evropa a zjistili, že vysoká koncentrace síry by mohla být známkou skutečného mimozemského života.

Sloučeniny síry byly pozorovány sondou Galileo pod vrstvou ledu na měsíci. Popis sloučenin přitom odpovídá produktům bakterií, které se našly uzavřené v ledu na Antarktidě. V tomto případě by určitě nešlo o vyspělou civilizaci, ale alespoň minimálně o její zárodky.

 
cq5dam.thumbnail.624.351 1

Červený po bakteriích
Na Evropě zdá se skutečně dříve či později objevíme život. Již v roce 2001 totiž začali astronomové prosazovat mírně kontroverzní teorii o tom, že povrch tohoto Jupiterova měsíce, a zejména jeho červené části, by měly vykazovat činnost mimozemských bakterií. I proto, že ačkoli je povrch pokrytý ledem, na některých místech nestandardně odráží infračervené záření. Právě to může prozrazovat život mimo naší planety.

Zmrazený kousek Marsu
Našel se v roce 1984 na Antarktidě a jeho věk odhadli na 15 000 000 let. Jde o meteorit, který se měl oddělit z Marsu a nese v sobě organické molekuly. NASA dokonce potvrdila, že objevila známky nanobakterií.

Další vědci však tvrdí, že může jít o velmi staré bakterie ze Země, které pocházejí z období, kdy ještě život u nás pořádně nefungoval a jednoduše se přilepily na meteorit. Ale možná to je všechno jinak a před miliony let život vzkvétal na jiné planetě.

 
pulsar

Tajemný signál
V srpnu 1977 radioteleskopem na státní univerzitě v Ohiu zaznamenali nesmírně intenzivní signál v okolí souhvězdí Střelce. Puls byl tak silný, že astronaut napsal vedle výsledku z teleskopu velké WOW.

Dodnes není vysvětlen původ signálu, ale jeho vysílání muselo být způsobeno velmi silným vysílačem, což by příslušelo extra vyspělé civilizaci. Kdoví, kdo se to v temném vesmíru takto okatě prozradil?